Wpis z mikrobloga

W końcu zebrałem się na odwagę i zacząłem oglądać nowy #startrek
Wcześniej słyszałem prawie same negatywne opinie o #std ale dla mnie ten serial nie jest taki zły, kiedy już zapomni się że niby oglądamy Star Treka.
Praktycznie nie czuć tu klimatu poprzedników, bardziej niż na StarTrekach twórcy wzorowali się na serialu #theexpanse
Wizualnie oba seriale są bardzo podobne, wnętrza statków są bardzo ciemne z dominującymi niebieskimi barwami, podobne stroje załogi, czy wygląd niektórych postaci. Myślałem że pod tym względem STD będzie się wzorował na filmach J J Abramsa ale jest zupełnie inny.
Klimat obu seriali jest też bardzo podobny, bardzo mroczny, pełen intryg, tajemnic i spisków, brakuje tylko w STD wątku rozgrywek politycznych, ale nie zdziwił bym się jakby się w przyszłości pojawił. Relacje między bohaterami są też w obu przypadkach bardzo napięte. W ogóle postaci w STD to jakaś porażka, ciężko polubić kogokolwiek.
Generalnie STD jest dużo słabszy od The Expase, ale jest tu potencjał, może z czasem się rozkręci. Ale pod żadnym względem nie jest to StarTrek i nawet nie powinien nawet nosić tej nazwy.

Całe szczęście fanom StarTreka został całkiem dobry #orville
Pomimo tego że nie ma praw do nazwy i uniwersum StarTreka, to udało im się świetnie odwzorować jego klimat i charakter.

#seriale
  • 4
@Lisiu: racja po całości, praktycznie wszyscy to mówią, słabsze theexpanse z przyklejoną metką Treka, by się lepiej sprzedawało, Orville bardzo ok. Słabe czasy w których żyjemy, skoro parodia jest lepsza od oryginału.
Już chyba nigdy nie powstanie serial w uniwersum ST w stylu klasycznym, epizodycznym, kontynuacja TNG/DS9 z pojedynczymi, zamkniętymi odcinkami.
@Lisiu: komentarze są negatywne właśnie dlatego, że miał być Star Trek, a dostaliśmy serial, który mógłby się dziać w całkowicie innym universum i nikt by tego nawet nie zauważył.
@Lisiu: eee że co ma niby wspólnego z #theexpanse? Ciemne wnętrza w kosmosie to raczej standard, niebieski kolor ładnie wygląda na ekranie (teraz taka moda), wygląd niektórych postaci czyli ziemianie przypominają ziemian? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słabsze theexpanse

ROTFL

Mi nawet do głowy nie przyszło aby próbować znaleźć jakiekolwiek podobieństwo do #theexpanse, prędzej szukał bym wzorowania się na #mjakmilosc.

W ogóle szanowali byście #
@Lisiu w DIS zmieniła się koncepcja odcinków i na rzetelną ocenę warto poczekać do finału sezonu, wtedy można całościowo spojrzeć jak się nowy serial wkomponował w uniwersum