Wpis z mikrobloga

Sieć Aldi rezygnuje z otwarcia swoich sklepów w Wigilię Bożego Narodzenia, mimo że według niemieckiego prawa mogli to zrobić.Aldi argumentuje że ich klienci mogą przez cały tydzień dokonać potrzebnych zakupów.A decyzja o nie otwieraniu sklepów 24 grudnia ma pomóc zatrudnionym w Aldi spokojnie i bez stresu przygotować się do świąt"
Drugie konkurent Aldi ,REWE też zrezygnowało z otwarcia sklepów 24 grudnia.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

http://www.focus.de/finanzen/news/wegen-der-mitarbeiter-aldi-filialen-bleiben-an-heiligabend-geschlossen_id_7778625.html

#bozenarodzenie #praca #prawo #4konserwy
  • 23
Za to w #uk otwarte jak w normalny dzień zresztą tylko jest wolne 25grudnia i 1stycznia reszta pracująca w większości firm związanych z handlem. Mój znajomy pracował wyobraźcie sobie na magazynie coopa w sylwestra i pomimo że nic nie było do pracy to na nocce siedzieli na paletach i czekali do rana tak więc sylwek suped
@alicjaxoxo w Niemczech od 10 leci jest zakaz handlu w Niedzielę. Jakoś nie słyszałem żeby wielkie sieci handlowe żądały by w niedzielę mogli otworzyć sklepy.Dlaczego ?! Bo jeżeli ma Niemiec ma na wydanie na spozywke 500 euro to je wyda czy to w sześć czy siedem dni w tygodniu.W Niedzielę trzeba pracownika wiecej zapłacić większe koszta.
@spokojnie_to_ja: na wakacjach spotkałem gościa, który jest jakimś managerem średniego szczebla w Realu w Dusseldorfie (w centrali w biurze, nie w sklepie). Mówił mi, że zarówno oni, jak i inne sieci chciałyby, żeby mogli normalnie handlować w niedzielę. Nie mają też problemu z pracownikami chcącymi pracować w handlowe niedziele (bo płacą 200% normalnej stawki). Tylko państwo ma problem z handlowaniem w niedziele.