Wpis z mikrobloga

@Aironic: Nie wiem jakich ty "kronikarzy" z tamtych czasów czytałeś ale raczej nie słyszałeś o takich osobach jak Józef Flawiusz, Tacyt, Pliniusz Młodszy. Oni żyli w tamtych czasach i wspominali o Jezusie. I nie byli to chrześcijanie. Tylko dwóch rzymian i żyd.
@Aironic: Nie, ja podałem ci już ludzi którzy pisali o Jezusie, możesz poczytać o nich oraz samemu sprawdzić bez mojej pomocy co pisały te osoby o Jezusie. Ja tobie nie będę pomagał w researchu jeżeli jesteś na tyle podły żeby pisać o katolikach że to są "katole" to za karę ci nie dam linków.
@Aironic: Chyba sobie żartujesz, podałem ci przykłady na potwierdzenie tego że biblijny jezus żył bo potwierdzają to żydowscy i rzymscy poważni ludzie żyjący w tamtym okresie. Czy tak trudno wpisać sobie w google: Tacyt o jezusie, Pliniusz Młodszy o jezusie, Józef Flawiusz o jezusie. A no tak zapomniałem lepiej jest być gimbo ateistą i nie robić researchu.
@RuskiAgent1917: Choćby napisali, że widzieli jak chodził po wodzie, zamienił wodę w wino itd., to nie uwierzę, tak samo jak w niepokalane poczęcie, to, że Noe żył coś 500 lat i na zbudowany przez swoją rodzinę statek wziął wszystkie zwierzęta... A to, że po Ziemi chodził sobie jakiś Jezus i nauczał, cóż, mogło tak być, tego nie kwestionuję.
@Aironic: No przecież o to mi chodzi cały czas że trzeba uświadomic sobie że Jezus był postacią historyczną i tyle. Jak Budda, Mahomet czy Abraham albo Mojżesz. Byli, nauczali, założyli swoje kółka adoracji i tyle. Nie ma co przypisywać im boskich akcji. O to mi tylko chodzi. I ci kronikarze też to pisali.
Jezus


@RuskiAgent1917: A ja przecież cały czas zaznaczam, że kwestionuję istnienie Jezusa, jakiego wizerunek wciska ludziom biblia. Jak się zagłębisz w temat, to się okazuje, że mógł mieć brata, który był Jezusem nr 1 i w ogóle było ich kilku, którzy się złożyli na tą biblijną postać.