Wpis z mikrobloga

W Polsce przekraczanie prędkości jest powszechne. Wjeżdżam sobie na krajówkę, włączam tempomat na maksymalną dopuszczalną, z małym zapasem (żeby 90 km/h mi GPS pokazywał) i sobie jadę. Po kilku minutach mam już za sobą kilku kolesi, którzy dojechali do mnie bardzo szybko i zaczyna się polowanie. Swojej prędkości oczywiście nie zmieniam, a ci wyprzedzają, często z podjęciem dużego ryzyka, na zakazie i ze zmuszeniem kierowców z naprzeciwka do ustąpienia "pierwszeństwa". Po chwili z tyłu mam już kolejnych.

Przykład z Austrii. Też jechałem sobie na tempomacie, ludzie za mną w regularnych odstępach, każdy jedzie z maksymalną, niektórzy wolniej, ale nikt ich nie wyprzedza na zakazie. Wtem wyprzedził mnie koleś beemką na zakazie...


#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #kierowcy #brd #bezpieczenstwo #drogi #prawojazdy #obrazekdlazwiekszeniaatencji
Pobierz pogop - W Polsce przekraczanie prędkości jest powszechne. Wjeżdżam sobie na krajówkę,...
źródło: comment_aVneehTGlDaU5kF8PQa0PkGw8aPVfxl5.jpg
  • 160
@pogop: dla mnie śmieciami to są ciągniki na drogach, jak któryś jedzie przede mną to zawsze sprawdzam czy ma wykupione OC, w dwa lata trafiło się pięciu których zgłosiłem na policję i jechałem za nim, co by policja go znalazła. Do takich właśnie nie mam szacunku, kilku moich znajomych straciło zdrowię/życie przez nieoświetlone ciągniki które wyjezdzały nocą. Na Yanosiku mam ocenę 3,4 więc chyba jeszcze nie jest źle. Skoro mam dobrą
@rdy: obok mojej miejscowości poprowadzono autostradę A1 i mimo ścisłego sąsiedztwa domów nie ma tam żadnych ekranów. Jest za to ograniczenie prędkości, którego i tak nikt nie przestrzega. Hałas jest okropny. Żeby jednak nie było, że w Polsce tak źle to wiedz, że np. w Austrii bardzo często stosuje się ograniczenie prędkości na autostradach w pobliżu miast i miejscowości do 80-100km/h i kontrolowane jest to fotoradarami oraz odcinkowymi pomiarami prędkości. Pomijam
Sądzę, że moje auto ma krótszą drogę hamowania do 0 z 140 niż Twoje z 90 do 0 :)


@evilekeye: ocho, zaczyna się wymachiwanie siusiakami ( ͡° ͜ʖ ͡°) to, że masz jakąś super furę nie uprawnia cię do przekraczania prędkości, a poza tym fizyki nie oszukasz tak czy siak.zwłaszcza, jak ci ktoś w zabudowanym nagle wejdzie pod koła... Ja na Yanosiku mam ocenę 7,1, ale i
@pogop: może źle napisałem przepraszam z tym "Twoje". Sądzę, że ceramiczne hamulce i nowe opony mają lepszą hamowania od 90% samochodów które jeżdżą na drogach. Jak hamują to pisk taki, że radia prawie nie słyszeć a opony pewnie mają tyle lat co ja. Skoro masz ocenę 7.1 to znaczy, że również przekraczasz prędkość ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mieście hamulec u mnie chodzi tak samo często jak
@pogop: Jazda zgodnie z prawem, to jedna z moich ulubionych zabaw. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzi #!$%@? niemiłosiernie. Ograniczenie do 60 w środku pola? Zwolnię. Możesz być pewien. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest zielona strzałka w prawo? Zatrzymam się się, bo trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Autostrada/droga szybkiego ruchu i wyprzedzam tira? Oczywiście tylko z maksymalną przepisową prędkością i
@evilekeye: no ja mam bmw e38. Butla z gazem dociska tylnio oś więc mam lepszą pszyczepność więc zwykle jadę tak +30 do ograniczenia, a za miastem to ile fabryka dała. Zamontowałem sobie u szwagra klatke w budzie więć w razie Wu nic mi się ie stanie. Ogulnioe to też opony am stare a zawsze zdąże wychamować hehe. Tylko raz się nie udało i jebłem w krwenrzniuk ale szwagier ze złomu skołował
@rdy: @Czytelnik30: nie ma to znaczeni, na mnie raz w Polsce na krajówce koleś trąbił jak jechałem 95km/h. Problem z wiochach tez jest, ale ludzie traktują krajowki jak tory wyścigowe.

Ostatnio jechałem z Grojca krajowka w stronę A2, koleś cały czas na zderzaku, wyprzedzał pare razy na sporym ryzyku, a na autostradzie 110km/h i go wyprzedziłem po minucie.

Jaki jest sens tak ryzykować?
@pogop: Często jeździłem na trasie Olszyna-Berlin i jedynymi kierowcami jacy mi mrugali światłami, żebym im zjechał to oczywiście rejestracje FZ, DW, PO. Rzadko zdarzało mi się, żeby Niemiec mi mrugnął, ale też były takie przypadki. Za to przypadki z Polskimi kierowcami to 4 na 5 przypadków. Do tego jak jest ograniczenie do 120 albo 100 (na tym odcinku częściej jest ograniczenie niż nie ma) i wyprzedzam z maksymalna dopuszczalną to i