Wpis z mikrobloga

W Polsce przekraczanie prędkości jest powszechne. Wjeżdżam sobie na krajówkę, włączam tempomat na maksymalną dopuszczalną, z małym zapasem (żeby 90 km/h mi GPS pokazywał) i sobie jadę. Po kilku minutach mam już za sobą kilku kolesi, którzy dojechali do mnie bardzo szybko i zaczyna się polowanie. Swojej prędkości oczywiście nie zmieniam, a ci wyprzedzają, często z podjęciem dużego ryzyka, na zakazie i ze zmuszeniem kierowców z naprzeciwka do ustąpienia "pierwszeństwa". Po chwili z tyłu mam już kolejnych.

Przykład z Austrii. Też jechałem sobie na tempomacie, ludzie za mną w regularnych odstępach, każdy jedzie z maksymalną, niektórzy wolniej, ale nikt ich nie wyprzedza na zakazie. Wtem wyprzedził mnie koleś beemką na zakazie...


#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #kierowcy #brd #bezpieczenstwo #drogi #prawojazdy #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - W Polsce przekraczanie prędkości jest powszechne. Wjeżdżam sobie na krajówkę,...

źródło: comment_aVneehTGlDaU5kF8PQa0PkGw8aPVfxl5.jpg

Pobierz
  • 160
@pogop: wiesz w czym jest różnica?

W Austrii jak jest ograniczenie 60 to jak je przekroczysz to #!$%@? z drogi
W Polsce jak jest ograniczenie 30 to stoi dlatego, bo 30 lat temu był tu dom i ktos zapomniał zdjąć znaku. Z tego powodu większość kierowców traktuje znaki tylko jako sugestię. Ja też jeźdzę zwykle 10-20km/h więcej niż jest dozwolone
Nie wspominając już o nowych drogach ekspresowych(w lepszym stanie od np
@pogop: Bo w Austrii na krajówce nie masz co chwile wiochy i teren zabudowany 50km/h tylko jedziesz sobie te 90 czasem jak jest trudniejszy teren 70... i często przeplatane pasy, gdzie możesz wyprzedzić Tira co ledwo dycha pod lekką górkę... masz też stale zakaz wyprzedzania przez ciężarówki. Obwodnice, tunele oddzielające ruch lokalny od tranzytowego... itd. Chciałbym by tak wyglądały u nas krajówki
@pogop: ja zawsze lubie jeździć pierwszy lub tak że mam następny pojazd z -300 -400m bo #!$%@? mnie jak jadę z maksymalną prędkością na danym odcinku np max 90 a jakiś pajac przed zakrętem zwolni z 90 do 75 bo zakręt i nie potrafi równo jechać.

W Polsce jak jest ograniczenie 30 to stoi dlatego, bo 30 lat temu był tu dom i ktos zapomniał zdjąć znaku.

@rdy: w ten