Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja matka pracuje w jednym z wojewódzkich urzędów statystycznych i powiem wam w tajemnicy że z Polski wyjeżdża jakieś 30% młodych. Ostatnio szczególnie bardzo dużo #rozowepaski emigruje tuż po szkole. Skąd to wiadomo? Po ilości PIT-ów rozliczonych w danym roczniku względem ilości urodzonych. I uprzedzam nie dotyczy to osób jeszcze w wieku studenckim, ale tak wygląda rozkład dla osób w wieku 25-29 lat i to niezmiennie od lat. Skala #emigracja jest ogromna ale próbuje się jakoś ratować ten obraz poprzez podawanie zameldowań, a wiadomo że mało kto się wymeldowuje z rodzinnego domu kiedy wyjeżdża czy to do innego województwa czy to za granicę.

Tak samo spadek bezrobocia w 2016 roku w połowie zawdzięczamy emigracji, ale tego wam już żadna władza nie powie oficjalnie bo rozłożyłoby to wizerunek Polski jako państwa samego w sobie.

#demografia #gospodarka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 61
  • Odpowiedz
ŁadnaFeministka: > 4200 brutto w lidlu placa kasjera w Warszawie
@borjaki: za każdym #!$%@? razem XDDDDDD

Od 1 marca 2017 roku sieć oferuje nowo zatrudnionym pracownikom od 2550 do 3300 zł brutto w zależności od lokalizacji sklepu. Po dwóch latach zarobki te jednak wzrastają. Wtedy pracownik obsługujący kasę może liczyć nawet na 3000 do 3800 zł brutto. Menadżerowie sklepów w Lidlu mogą z kolei liczyć na zarobki od 4400 zł
  • Odpowiedz
CiepłaBaba: > A wiesz, że w Polsce nie masz ubezpieczenia krócej niż rok to płacisz przy pierwszej rejestracji pare stów, od roku do dwóch około 1000 a jak dwa lata to ponad tysiąc (nie pamiętam dokładnie kwot, wygoogluj). Także siedzenie bez ubezpieczenia jest kosztowne, potem musi to zapłacić osoba która chce się rejestrować albo pracodawca jak zechce.
@iAmTS: @lavinka: CO?! Mój kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: http://www.nfz-szczecin.pl/bryzv_ubezpieczenie_dobrowolne.htm (tam znalazłem opisane, ale tak jest wszedzie, nie tylko w szczecinie) Jak będziesz chciał ubezpieczenie z NFZ to oni sobie spojrzą ile cie nie ma i karę przyznają. Inaczej cie nie ubezpieczą jak nie opłacisz.

Ale pisałem, chyba da sie obejśc rejestrując się w PUPie. Tylko potem im nie powiesz ze chcesz sam, bo cie z bezrobotnego i tak nie wypiszą jak nie bedziesz mial pracy.
  • Odpowiedz
PijanyKat: @iAmTS: ale w tym linku jest mowa o ubezpieczeniu dobrowolnym, czyli kiedy sam chcesz je sobie opłacić. Tak na logikę, jak idzie się do pracy to ubezpieczenie trzeba opłacać obowiązkowo, a nie dobrowolnie. Czyli na mój chłopski rozum dopłaty są tylko gdy się samemu ubezpiecza.

Tylko potem im nie powiesz ze chcesz sam, bo cie z bezrobotnego i tak nie wypiszą jak nie bedziesz mial pracy.

Nie rozumiem powyższego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: http://ub.comperia.pl/29492-przerwa-w-ubezpieczeniu-zdrowotnym-ile-wyniesie-kara.html "Wysokość opłaty dodatkowej zmienia się co kwartał. W IV kwartale 2015 r. opłaty te wynoszą:
816,38 zł – przerwa od 3 miesięcy do roku,
2040,95 zł – przerwa od roku do 2 lat,
4081,90 zł – przerwa od 2 do 5 lat,
6122,85 zł – przerwa od 5 do 10 lat,
8163,80 zł – przerwa powyżej 10 lat.
Czy można uniknąć opłaty dodatkowej?
W uzasadnionych przypadkach NFZ może odstąpić
  • Odpowiedz
@lavinka: Trzeba się zatrudnić gdziekolwiek na miesiąc i dać się #!$%@?ć i już nie płacisz opłaty dodatkowej. Pewnie można by też założyć działalność zamknąć po miesiącu i też by było.
  • Odpowiedz
@Jowanka: Mhm, tak mi się wydaje. Pytanie, czy nie trzeba popracować minimum rok, coś mi tam się obiło o uszy, że za krótki staż i urzędy pracy nawet nie chcą rejestrować.
  • Odpowiedz
@lavinka: o czym tym chrzanisz? Młodzi nie mogą znalezc innej pracy niż na budowie? Chyba w dupie wielkiej na Podlasiu. Z mojej klasy w liceum każdy ma pracę i jest to normalna praca, przez 2 pracowników logistyki, kilku księgowych, kucharza, opiekunkę w żłobku po właściciela firmy budowlanej i kierownika działu w Leroy Merlin. Wszystko ludzie w wieku 26-27. My chyba żyjemy w innych Polskich albo Ty otaczasz się samymi nieudacznikami.
  • Odpowiedz
@lavinka: W małym mieście owszem. W większym jest to 2200-2300 na reke. Skoro w małym mieście nie da się normalnie funkcjonować to należy przeprowadzić się do większego, które daje więcej możliwości. Albo nie narzekać.
  • Odpowiedz
@lavinka: Niech znajdą takie zajęcie, które pozwoli im godnie zyć. Jakie? nie mam pojęcia, ale niestety takie jest życie, tak to wygląda na całym świecie i czym prędzej się z tym pogodzimy tym lepiej. Jasne, że fajnie jakby w każdej malutkiej miejscowości można było zarabiać bez problemu conajmniej 1,5x średniej krajowej... Czy wiesz, że Seul stanowi połowę mieszkańców Korei Południowej, a aglomeracja Paryża to 1/5 mieszkańów Francji? Idziemy w podobnym kierunku.
  • Odpowiedz
@lavinka: Haha, nie umiesz bez szufladkowania rozumować prawda? Dla Ciebie to oczywiste, że ktoś kto się z Tobą nie zgadza to po prostu debil/lewak? Ja nawet nie wiem do końca co to ta neuropa. Ale wracając do sedna, to cytując Komorowskiego: tak... Tak robią ludzie zaradni, biorący życie we własne ręce. Inni wyciągają ręke po cudze i chcą, żeby im Państwo postawiło fabrykę dżemu we wsi pod Radomiem, albo fabrykę maszyn
  • Odpowiedz