Wpis z mikrobloga

Akurat chcę kupić mieszkanie w Gdańsku i wiecie co? Dowiedziałem się, że mieszkanie za obwodnicą jest blisko do centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nagor: w Gdańsku jest problem że ludzie wyprowadzają się na naprawdę ciężkie okolice (np szadółki/fashion house) gdzie #!$%@? gównem przez trzy miesiące w roku, dojazd komunikacją nie istnieje a samochodem stoi się w turbo korkach po 2h dziennie zamiast pogodzić się z brakiem napisu
  • Odpowiedz
@Wu70: najmniej ciężka jest morena, samochód w pewnych godzinach jest nieużywalny ale masz tramwaj i pkm a idzie znaleźć mieszkania w okolicach 6000 za metr
  • Odpowiedz
a macie jakiś pomysł na nie-ciężkie okolice w Gdańsku i nie za ciężkie pieniądze? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też szukam


@Wu70: ja póki co luźno, ale w nowym budownictwie ciężko, chyba, że dasz z 8k/m2

Za to znalazłem za 400 000 mieszkanie m4 ponad 70m2 z rynku wtórnego na Suchaninie, blok brzydki ale plusy - dobra komunikacja miejska, rzeczywiście niedaleko do centrum, duże pokoje, dobre rozmieszczenie pomieszczeń
  • Odpowiedz
@coo84: Ja tez szukam, pomyslalem ze Pruszcz bedzie dobrym rozwiazaniem, bo regio jedzie kolo 10 minut do Gdanska, ale to nie sa grosze, bo wiekszosc ogloszen ~5k/m2 bez znaczenia czy rynek wtorny czy nie.
  • Odpowiedz
@spokoromek: Po prostu tego nie ogarniasz( ͡º ͜ʖ͡º). Ale wytłumaczę Ci . Jak juz zasypio ta dziura śmieciami wszelakimi a nawet usypio mała górka to będzie juz tzw koniec tego wysypiska dziś dumnie nazywanego Regonalne Centrum Segregowania Odpadów czy coś w ten deseń. Wtedy uroczyście zacznie się proces zwany rekultywacją który sprowadza się do zasypania tego gnoju który narobiliśmy warstwą ziemi. I tu dochodzimy do wyjaśnienia
  • Odpowiedz
w mojej okolicy są 3 takie osiedla. Wycięli park, z boku lasek zielony. Postawili domki i nazwali jakoś "Zielone Zacisze", a drugie "Dolina sudecka" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

osiedle parkowe też jest niedaleko, zgadnij co było tam przedtem :P


@RRybak: Niedaleko mojego domu przy alei gen. Hallera zlikwidowali część ogródków działkowych i postawili tam osiedle "Ogrody Hallera"
  • Odpowiedz
Też was wkurza to, że jakiś deweloper postawi 3 bloki i nazywa to osiedlem z jakąś fikuśną nazwą? Kiedyś osiedle to była spora część miasta, gdzie stało, że 20 bloków i każdy wiedział, gdzie jest to osiedle...
  • Odpowiedz
Dowiedziałem się, że mieszkanie za obwodnicą jest blisko do centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nagor: Za te kłamstwa biura nieruchomości powinny płacić zadośćuczynienie na zwalczanie nerwic. To tak, jak przeglądasz ogłoszenia wynajmu/sprzedaży mieszkań np. w Krakowie i okazuje się, że 90% to centrum czy Dębniki. I nagle dowiadujesz się, że Dębniki zyskały nową granicę, która przebiega pod szpitalem psychiatrycznym w Kobierzynie, a centrum Krakowa graniczy z Wieliczką.
  • Odpowiedz