Wpis z mikrobloga

Motomirki, wpadłem na dość radykalny pomysł i potrzebuję opinii :)
Miała być CB650F ale przechodząc obok salonu Ducati zobaczyłem Monstera 821 i się zakochałem.
Ma zmienne mapy silnika więc na początek mogę go ograniczyć do 75KM i powoli uwalniać potwora w miarę nauki.
Może ktoś z Was jeździł, widział, zna ten model? Czytałem, że historie z drogim serwisem i awaryjnością nie są aż tak straszne ale może macie inne zdanie?
#motocykle #motomirko #ducati
  • 26
@lozik: Też chorowałem na Ducati ale poczytałem, poooglądałem i skończyłem na CB650F. Polecam to moto - jest bardzo proste, bardzo spokojny silnik z rzędową czwórką. W mieście to jest ideał, poza też raczej okej - wiatr boli przy 130+. No i przede wszystkim to Honda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kiaw: wiem wiem, rozsądek mówi Honda ale chyba złapał mnie syndrom włoskich moto (już w połowie niemieckich).
Mam 2 Hondy i jestem mega zadowolony z samochodów więc do wczoraj byłem zdecydowany na CB650 a tu nagle Monster... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lozik: Generalnie argument o ograniczaniu mocy w ogóle jest nieważny jak dla mnie. Ta CBFka ma też pewnie ze 100koni i to dopiero przy wysokich obrotach więc to jest spokojnie do opanowania. To już bardziej 70koni w V może być bardziej upierdliwe przy wolnych manewrach/niskich obrotach ;)
@lozik: to pierwsze moto? Mnie tez sie bardzo ducati podobaja, ale stwierdzilem ze na poczatek liczy sie zeby byl bezawaryjny, tani i funkcjonalny, dlatego wzialem XJ6 DIversion, z ABSem. Dobry wybor, bo to moto wiele wybacza, wiec na nauke super. Poza tym robie wieksze trasy bo mieszkam w widokowym miejscu, wiec owiewka to tez duzy plus.
@gerard-kowalski: CB ma 91koni w rzędówce więc na pewno będzie spokojniejsza w kontroli
@99881122: pierwsze moto ale chciałbym zostać z nim dłużej, stąd szukam czegoś przyszłościowego, nie lubię zmieniać sprzętów zbyt często
@lozik: z tych dwóch... Monster się aż tak nie wyróżnia... może wydech ma lepszy, to jak już Ducati to spróbuj scramblera - będziesz bardziej oryginalny na drodze a w realu wygląda lepiej niż na zdjęciach