Wpis z mikrobloga

Co Mirki sądzą o pracy konduktora w PKP Intercity? Akurat mam taką możliwość. Aktualnie pracuje w januszexie za gówniane pieniądze i dodatkowo specyfika januszexu jest taka, że jak pokażesz, że umiesz więcej, to #!$%@? za wszystkich, a pieniądze te same xD
Dodatkowo wcześniej #!$%@?łem na jedną góra dwie zmiany, a teraz szykuje się #!$%@? na trzy zmiany za #!$%@? pieniądze co mnie skutecznie zachęca do zmiany roboty. Jedyny plus taki, że praca 2 km od domu.

Problem w tym, że w Januszexie przepracowałem już ponad 4 lata i nawet nie umiem into inna robota. Mam wyrobione #!$%@? nawyki i nie wiem czy trudno byłoby mi się odnaleźć w innej pracy. Poza tym #!$%@? trochę #!$%@?ć w niedziele i święta.

Jest tu jakiś Mirek konduktor? Chciałbym się dowiedzieć czy warto rzucać januszex w #!$%@? i zacząć nowy rozdział w życiu. Myślę, że chyba już lepsza praca konduktora niż bycie ludzkim robotem w januszexie.
#pracbaza
  • 17
@Vestor: nie no jak tylko miesiąc to nie jest tak dużo xD ale chyba też trzeba mieć papiery na maszynistę, przejść kurs itp. Pkp cargo kiedyś finansowało taki kurs no ale teraz to raczej już nie xD a taki kurs to trwa z 6 miesięcy nawet więcej nie wiem nie znam się
@Vestor: no ale jakbyś się załapał np. do tego taki kurs kierowany przez pkp cargo to spoko bo oni płacą w trakcie kursu chyba i jeszcze finansują ale później masz lojalkę na x lat. podobno łątwo się dostać na takie szkolenie w niemieckiej lini bahn coś xD ale nie wiem nic szczegółowo ale niemiecki to raczej tam obowiązkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vestor: Kurs trwa 2-3 lata, płacą w czasie kursu normalną pensję, więc jeśli w tym kierunku to nie widzę problemu, żeby miesiąc przeboleć na dojazdach. Lojalka jest na 3 lata tylko
@cigolce: Jest otwarcie, rekrutacja i na kurs. Potem na jakiś czas zamykają. Normalnie jak do pracy, do żadnej sensownej nie biorą z ulicy przecież. A tutaj masz płacone jak pracownik, ale się uczysz.
@FruwajonceKrupnioki: W januszexie mimo wszystko też trzeba się użerać z ludźmi, którzy się nie nadają na pełnienie stanowisk kierowniczych xD
A tak w ogóle to ile konduktor tak średnio przepracuje godzin w czasie takiej jednej służby? Przecież raczej całych 8 albo 12h nie chodzi i sprawdza bilety xD Chyba jakaś tam chwila na odpoczynek się znajduje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)