Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki mam wielka prosbe. Mam na oku bmw, ktore jest wporzadku ale widze ze bylo bite. W Polsce od 8 lat u mojego kumpla - Takie je sprowadzil. Maly przebieg. Czy mozna je jakos sprawdzic np w salonie bmw po nr VIN? Może jest jakaś historia tego samochodu? #bmw #samochody
  • 28
@macallan:
Opcja nr 1 - sam przebieg odpłatnie:

http://www.auto-records.com/

Opcja nr 2 - sam przebieg odpłatnie:

Na fb jest grupa "BMW E90/E91/E92/E93 - giełda części/auta porady!", jak przewiniesz parę postów to tam ogłasza się ktoś co za 15 zł sprawdza przebieg (ma dostęp do bazy z ASO) - sprawdzałem, działa.

Opcja nr 3 - cała historia darmowa/odpłatnie (potrzebny właściciel):

Całą historię uzyskasz jak przejdziesz się z kolegą (właścicielem) do salonu. W
@macallan: Pełna historia tylko ASO/Bimmer Check - tam dostaniesz z opisem każdej wizyty co było robione. W przypadku tego gościa na fb ja dostałem tylko przebiegi i daty wizyt, ale sprawdzałem dla kolegi E39, dla nowszych widziałem więcej informacji. Ta pierwsza strona podaje same daty wizyt i przebiegi.
@StormRider: teraz dzwonilem do ASO i powiedzieli ze pełne oględziny samochodu to 350 zł. Jeśli auto nie było robione w autpryzowanym serwisie to nie nic nie srawdzą tylko sami go obejrzą. Opłaca się coś takiego?
@macallan: Tak, szczególnie jak nie masz doświadczenia. Oni Ci go pomierzą z zewnątrz, obejrzą od spodu, sprawdzą mechanicznie i podepną pod kompa. Dziwnie mała cena jak za przegląd w ASO BMW, wschodnia ściana?
@macallan: Jak dla mnie to za tyle to spoko opcja, tylko sprawdź co wchodzi w skład takiego przeglądu. Nie wiem jakie to BMW, ale zakładam że jak 8 lat w polsce to co najmniej 10 ma. Trzebaby więc żeby sprawdzili mechanicznie, zawieszenie/hamulce na ścieżce diagnostycznej, podpięli kompa, zmierzyli Ci powłokę, sprawdzili od spodu (ślady spawania/korozję), podłużnice, mocowanie tylnego wózka. No i jak pojedziesz z nim na sprawdzenie to będzie mieć dowód
@DawidWrc: no wyposazenie sie zgadza. To jest bmw 1 e87 118i rok 2007 - jak przyjechal do polski to mial 20k a teraz 87k. Kolega jezdzil nim 8 lat i nie mial stluczki i jego przebieg (67k) jest na pewno OK. Nie wiem co wczesniej bylo. A widze z przodu ze przedni zderzak jest przesuniety wiec na pewno cos bylo. Jeszcze drzwi pasazera sa lekko przesuniete.
@macallan: Zderzak to może być przesunięty nawet od najechania na krawężnik parę razy, jak się ślizgi obluzują. Możesz spróbować zainwestować 129zł w historię na bimmer-check, ewentualnie wynająć go do oględzin samochodu (ma też taką usługę). Ale w Twoim wypadku ASO wydaje się być równie dobrą opcją przy tej cenie.
@macallan: Jak serwisują tylko bmki i nie są serwisem gdzie Twój kolega korzystał / nie są to jego znajomi to różnica jest taka, że historii Ci nie dadzą ale z resztą sobie pewnie poradzą. Nie mają pewnie też ścieżki zdrowia, to musisz sobie doliczyć przejazd na stacje (SKP) żeby go na szarpakach przeciągneli, hamulce