Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie martwią obchody Święta Niepodległości? I nie chodzi mi tu tylko o marsze neonazistów czy nowobogackich bawiących się w marksistów. A o ogólną tematykę obchodów.

Wszyscy mają grobowe miny, wypowiadają się w sposób jakby stała się wielka tragedia. W telewizji non stop leci hymn i zdjęcia znanego watażki z Galicji - czyli kult wodza dalej obecny.

W szkołach - niedawno skończyłem technikum więc powiem na własnym przykładzie - obowiązkowe apele o tym jaka to Polska była ciemiężona, jak to Polacy cierpieli pod zaborami i nie mogli prowadzić lekcji po Polsku!!! No szkoda tylko, że nikt nie wspomniał, że jak Polska odzyskała niepodległość to zniszczyła świetnie rozwinięta szkolnictwo Ukraińskie w Galicji, a Żydów osadzała na tzw. getcie ławkowym :/

Oczywiście nie może się obyć bez tradycyjnych komend "baczność" "spocznij" wymawianych dwie sekundy po sobie. Wszyscy muszą stać wyprostowani i śpiewać Rotę... bo tak! Zdaje się że nasz patriotyczny repertuar nie ma zbyt wielu wesołych piosenek.

Czy te święto nie powinniśmy obchodzić w sposób radosny? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#marszniepodleglosci #neuropa #4konserwy
  • 5
zdjęcia znanego watażki z Galicji


O kogo chodzi?

jak Polska odzyskała niepodległość to zniszczyła świetnie rozwinięta szkolnictwo Ukraińskie w Galicji, a Żydów osadzała na tzw. getcie ławkowym :


Pal licho, ale ja wybaczyć nie mogę, że II RP zlikwidowała autonomię galicyjską.

@arkan997:
@arkan997: Hm, po tym ostatnim to stawiałbym na Piłsudskiego, ale on był z Wileńszczyzny i najdłużej działał w Kongresówce, więc nie pasuje do "watażki z Galicji" ( ͡° ͜ʖ ͡°)