Wpis z mikrobloga

rozumiem, że te piniążki zakopują w dołku w ziemi potem bo to matce naturze rekompensują ten ślad węglowy?


@Catmmando: @juzwos

Gdzie trafiają pieniądze?

75% składek jest przeznaczane na rekompensatę emisji związanych z podróżą poprzez finansowanie energooszczędnych pieców w Rwandzie.


- https://www.flixbus.pl/firma/srodowisko
- https://www.youtube.com/results?search_query=Save80+Stove
- http://www.bioenergylists.org/files/Save80_0.pdf

jak ktoś tam wcześniej po prostu rzucał drewno na ziemię i stawiał ruszt to taka akcja ma całkiem sporo sensu.
Serio nie widzisz związku, czy nie chcesz go widzieć?


@DonRzoncy: Liczę że mi wytłumaczysz jak to się dzieje, że jak komuś w Rwandzie wygodniej się gotuje obiad to to sprawia że "za jakiś czas" do Europy "przyjedzie jeszcze więcej osób".

Bo od zawsze działało to na odwrót, im większa bieda i trudniejsze warunki życia (bo np. wykarczowano lasy na opał) tym wyższy przyrost naturalny i więcej osób z tego miejsca #!$%@?.
Bo od zawsze działało to na odwrót, im większa bieda i trudniejsze warunki życia (bo np. wykarczowano lasy na opał) tym wyższy przyrost naturalny i więcej osób z tego miejsca #!$%@?.


@Morf: Już Ci tłumaczę, masz błąd w założeniu, że im większa bieda i trudniejsze warunki tym wyższy przyrost naturalny.

Gdyby to była prawda to największy przyrost naturalny byłby w okresie głodu na Ukrainie i Armenii.
I w ogóle czym mniej
@DonRzoncy:

Kto tak krzyczy, ja?


A czego nie rozumiesz w tym?

Co ma do tego ślad węglowy?


Jeśli płacę za coś świadomie więcej (np za prąd) i wiem na co idą te pieniądze (np na czystszą energetykę) to co? Sprawiam że ludzie wsiadają w pontony?
Proste, chcesz "zrekompensować" to wpłacasz, firma coś tam robi w tym kierunku i tyle. Czego tu można nie rozumieć?
W dodatku to jest DOBROWOLNE, więc nie
@Morf:

komuś w Rwandzie wygodniej


Nie o wygodę tu chodzi, a o sam fakt dofinansowywania Afryki. Miliardy na to poszły od wielu krajów i nadal mało, nadal mają taką samą sytuację życiową jak kiedyś. Myślisz że jak będą mieć łatwiej dostępne żarcie to dzietność się zmniejszy, czy przestaną przyjeżdżać?

Bo od zawsze działało to na odwrót, im większa bieda i trudniejsze warunki życia (bo np. wykarczowano lasy na opał) tym wyższy
@DonRzoncy

@Morf: Czyli fundujemy żarcie w Afryce. Dzięki temu będzie ich mogło do Europy przyjechać jeszcze więcej za jakiś czas. Genialne. Omamić ludzi tak żeby sami wpłacali środki na własną zgubę. I się z tego cieszyli że pomagają.


Przecież jak poprawi się życie ludzi w Afryce, to przestaną się do nas #!$%@?ć. Teraz tutaj przypływają, bo mają tam #!$%@? z grzybnią i każdy kto ma co najmniej 2 szare komórki rozumie,
A czego nie rozumiesz w tym?


@PiotrFr: Nie rozumiem bo to nie ja krzyczę. Odpowiadasz cały czas na swoją projekcję mojej osoby, urojenia.

Jeśli płacę za coś świadomie więcej (np za prąd) i wiem na co idą te pieniądze (np na czystszą energetykę) to co? Sprawiam że ludzie wsiadają w pontony?


Co za pierdoły, uszy więdną. Widzisz sens tego co piszesz, czy paplasz co w tym momencie przez mózg przemyka?

Proste,
@DonRzoncy

@Morf:

>komuś w Rwandzie wygodniej


Nie o wygodę tu chodzi, a o sam fakt dofinansowywania Afryki. Miliardy na to poszły od wielu krajów i nadal mało, nadal mają taką samą sytuację życiową jak kiedyś. Myślisz że jak będą mieć łatwiej dostępne żarcie to dzietność się zmniejszy, czy przestaną przyjeżdżać?


>Bo od zawsze działało to na odwrót, im większa bieda i trudniejsze warunki życia (bo np. wykarczowano lasy na opał) tym
@srogie_ciasteczko:

Tak, patologia rodzi więcej dzieci, jak jest im ciężko, bo nie je wykorzystywać jako niewolników, a poza tym antykoncepcja kosztuje.


To może niech te pieniądze idą na kondony i edukację ekonomiczną (lub w ogóle) a nie żarcie?

Im więcej pieniędzy masz, tym mniejsza szansa, że wpadniesz na głupi pomysł rozmnażania się.


Mówisz z autopsji, obserwacji, czy na podstawie jakichś danych? Bo to też mi się nie spina.
rozumiem, że te piniążki zakopują w dołku w ziemi potem bo to matce naturze rekompensują ten ślad węglowy?


@Catmmando: Tak samo jak nakładanie nowych podatków na walkę ze śladem węglowym. Pamiętam jak chodziłem do szkoły to straszyli dziurą ozonową, teraz straszą śladem węglowym. Jeszcze nikt logicznie nie wytłumaczył jak nowe podatki mają zmniejszyć ślad węglowy.
@PanAlbert

>Bo od zawsze działało to na odwrót, im większa bieda i trudniejsze warunki życia (bo np. wykarczowano lasy na opał) tym wyższy przyrost naturalny i więcej osób z tego miejsca #!$%@?.


@Morf: Już Ci tłumaczę, masz błąd w założeniu, że im większa bieda i trudniejsze warunki tym wyższy przyrost naturalny.


Gdyby to była prawda to największy przyrost naturalny byłby w okresie głodu na Ukrainie i Armenii.


xDDDDDDD
Nie no, wiadomo,