Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób posiadających opony Continental GP4000SII 25mm
Kupiłem pół roku temu założyłem na koła fulcrum racing 7lg całość wpadła do tribana 500 i nie było tematu. Aż do dzisiaj. Porównałem je z moim nowym tribanem w którym mam koła mavic cosmic elite oraz jakieś mavikowe opony też 25mm. No właśnie też 25, a już na pierwszy rzut oka conti szersze.

Moje przypuszczenia potwierdziła suwmiarka która bez litości pokazała książkowe 25mm w mavikach oraz uwaga 28mm w coti.

O co tutaj chodzi? Słyszałem że szerokość różni się czasami od deklaracji producenta o o maks 1 mm, ale żeby aż 3?

Posiada ktoś z was ten rozmiar opony i suwmiarkę żeby zmierzyć?
#szosa #opony #pytanie #rower #continental
  • 18
@TwigTechnology: Te rzeczy są oczywiste, ale 3 mm w przypadku 25 mm to ponad 10% różnicy, rozmiar w górę. Na oponach gravelowych mogłoby to nie dziwić, a tu faktycznie ciekawostka, ale specjalistą od ogumienia nie jestem, a po obcojęzycznych stronach – bo ktoś się pewnie kiedyś spotkał z podobnym przypadkiem – szukać mi się nie chce.
@kolkohyt: Dwa tygodnie temu przy okazji trasy w Beskid @Cymerek zapytał się co to mam za opony, bo jakieś szerokie się wydają. "Jak szerokie. Przecież to 25 mm". Ale nie dawało mi to spokoju, więc w domu zmierzyłem. I w kołach DT Swiss z obręczami 18 mm rzeczona opona ma 28,8 mm szerokości przy ciśnieniu 8,5 bara.
Dla formalności sprawdziłem też w pozostałych moich kołach: Fulcrum - 28 mm, Vision -
@kolkohyt:
wszystko jest ok, Conti tak maja, że 25tki po napompowaniu maja miedzy 27,4 do 28 a 23ki maja 24,4 - 25.
W niczym to nie zmienia ich wlasciwości jezdnych.
Ja miałem to samo na COSMICach i teraz kupie 23ki.