Wpis z mikrobloga

Słuchajcie jest fajne auto w komisie i dobrze się zapowiada po oględzinach. Jednak umowę miałbym podpisać nie z handlarzem a ma na niej widnieć poprzedni właściciel gdzieś z drugiego końca Polskii (handlarz może chce by około 2 klocki z utargu miał w kieszeni i nie odprowadzał od nich podatku?). Auto kupił za 15000, mi chce sprzedać za 17000. Kolega mi mówi, że na umowie pewnie napisze 15000. Mam się obawiać takiej umowy i problemów z nią związanych? Czy umieszczenie na niej danych poprzedniego właściciela a nie handlarza ma wpływ na ważność umowy i jest w ogóle w zgodzie z prawem? Przecież jak się podpisuje umowę to wymaga się dowodu osobistego osoby, która na umowie widnieje...
Nie do końca ogarniam to gdy jandlarz stawia się w roli pośrednika

#auta #auto #samochody #kupautozmikro
  • 16
@petrelli30: jeżeli kupisz to auto to zapewne #!$%@? się na minę. W normalnym wypadku gdyby coś się z tym autem stało i byłyby to zatajone przez handlarza wady, masz prawo żądać od niego rekompensaty/zwrotu pieniędzy za auto. W sytuacji, kiedy on tak kombinuje, możliwości są 2:

- auto to kupa szrotu, który #!$%@? się 10km za bramą
- handlarz to cwaniak, który chce uniknąć opodatkowania

Strzelam, że w tej sytuacji obydwie
@petrelli30: Tak to się możesz bawić z autami za 4-5k zł nie za 15k zł. Jak jest umowa na niemca, czy polaka innego, to masz pewność, że coś jest nie tak. Robisz oględziny auta i sprawdzasz, czy w razie, co nie było mocno grzebane przez jakąś fujarę. Jak wygląda tak jakby z DE przyjechało nie szykowane, to można brać, bo jest co naprawiać jak podszykowane i w ten sposób jest umowa,
@petrelli30 chcesz świadomie poświadczyć nieprawdę na piśmie (umowa na słupa)) ipopełnić przestępstwo skarbowe (zatajenie dochodu) ? Nie ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@petrelli30: pośrednictwo jest wtedy jakby była na niego umowa. Omija to, zeby nie płacić podatku i jak cos bedzie nie tak to bedzie głupka udawał ze nie od niego kupiłeś. Za takie cos sa zawiasy. Znam przypadki ludzi którzy tak kombinowali i skończyli z zawiasami.