Wpis z mikrobloga

rdzewieje


@uysy: eee, ciężko by rdzewiało jeśli nie ma w nim żelaza i pochodnych ;-) natomiast koroduje jak wszystko inne, lecz warstwa tlenku aluminium która się utworzy zabezpieczy przed dalszą korozją, ot tyle ;-) lecz tlenek aluminium nie świeci się jak psu jajca jak samo wypolerowane alu, także zwykle warto zabezpieczyć
ALU nie rdzewieje


@uysy: Rdzewieje rdzewieje. Z wierzchu pokrywa się błyskawicznie warstwą tlenku przez co niby nie postępuje to dalej, ale sól z drogi albo potu może się przez to przegryźć i załatwić gołą ramę w kilka miesięcy. W MTB jest to dużo mniejszy problem niż na szosie jeżdżącej po asfalcie albo w trenażerze, ale nierdzewienie ALU to ściema.
@uysy: lakier bez podkładu położyłeś? Chciałem tak samo przerobić swój stary MTB, ale podobno na surowe aluminium porządnie chwyta jedynie malowanie proszkowe i że chałupniczo to można jedynie fuszerkę odwalić.

Surowe aluminium miałem na BMX i mimo że nie rdzewieje to pokrywa się nalotem piaszczystym w dotyku i łatwiej o głęboką rysę.
chwyta jedynie malowanie proszkowe i że chałupniczo to można jedynie fuszerkę odwalić.


@piejo89: malowałem swoje ramy kiedyś sprejem z castoramy i wszystko wyszło ładnie. Nic nie odpryskiwało, nic nie schodziło.
Po prostu sciagnalem lakier, papierem zmatowilem, odtluscilem, pomalowalem od razu ( bez podkladu ) na kolor ktory chcialem i koniec :D
@uysy: Czym ściągałeś lakier? Ogólnie nieźle sprawdzają się spreye do usuwania jak tak robiłem swojego. Chociaż zależy jak fabryka malowała bo jak dobrze to i tak trzeba piaskować.
@piejo89: problem jest taki z tym malowaniem że to nie jest twarde tak jak zwykła powłoka, ja u siebie robiłem podkład, kolor mat i lakier a i tak wystarczy uderzyć i odprysk.
Jak się chce mieć na prawdę twardą powłokę to jednak
ElCidX - @uysy: Czym ściągałeś lakier? Ogólnie nieźle sprawdzają się spreye do usuwan...

źródło: comment_hm6vylvYyZKN4lWlfH38j0ladHd0WcPv.jpg

Pobierz
@ElCidX: Lakier w Giancie to był podkład + lakier - 2 różne środki nie chciały tego ruszyć (zalecane w sieci i u znajomego lakiernika samochodowego). No ni #!$%@? nie chciało żreć. Pojechała do znajomych lakierników do wanny z kwasem.
Ram aluminiowych się NIE PIASKUJE :).
EDIT:
Ladnie Ci to wyszło i ladnie rower wyglada.
@uysy: jak nie ma wyjścia to się piaskuje :) Zdecydowanie lepiej było by ją wyszkiłkować ale u mnie w okolicy nie było warsztatu, za piaskowanie ramy i widelca zapłaciłem chyba 20 zł :)
@ElCidX: Ja za wytrawianie lakieru nic nie placilem bo po znajomosci. Pozniej jeszcze ją wyszczotkowali i tyle.
A wiesz dlaczego ram ALU sie nie piaskuje ?
@ElCidX: efekt jest świetny! W takim razie odpryski mogą być nieuniknione, z tym, że na kilku warstwach i ciemnym kolorze będą bardziej widoczne niż na jednej warstwie klaru.
@uysy: U mnie nie jebła ale za dużo na nim nie jeździłem, koleś delikatnie ją piaskował w zasadzie zdarł tylko lakier jestem w miarę spokojny o nią :)