Wpis z mikrobloga

Oglądał ktoś debatę w PE?
Argumenty Legutko mnie przekonały, że nasza kochana Polska nie zasługuje na bycie częścią europy zachodniej.
- porównanie Niemiec do Rosji sowieckiej, w sumie to porównanie minister spraw zagranicznych Niemiec do sowietów.
- Lewandowski postradał zmysły, jest niemoralny oraz jest kłamcą
- ostentacyjne wyjście przed wysłuchaniem debaty

Niech zrobią referendum o wyjście z UE, tak jak Legutko opuścił PE niech zrobi to Polska. Czemu PiS nie chce wyjścia z UE? Czyżby bała się rolników z gnojowicą na drogach po cofnięciu dopłat? A może małych przedsiębiorców i wprowadzenia ceł (pamiętacie ceny aut używanych w Polsce przed wejściem UE)? 20 tys. km dróg, ponad 3 tys. km linii kolejowych, ponad 1000 oczyszczalni ścieków, 35 tys. km przewodów szerokopasmowego Internetu, 400mld złotych funduszy europejskich, strumień euro i funtów, który przysyłają emigranci zarobkowi do Polski swoim rodzinom dzięki otwartemu rynku pracy, itd

Po co nam to?

Na co czekasz PiSie? Międzymorze tu i teraz, won z Unii.


#polityka #neuropa #uniaeuropejska
Pobierz lakukaracza_ - Oglądał ktoś debatę w PE? 
Argumenty Legutko mnie przekonały, że nasz...
źródło: comment_Kjz3pyqAf3QWXYzh9DY1ogPMMa2vnWRH.jpg
  • 21
@Magromo: Jakie są kryteria? musi zostac spelniony jaki prog frekwencyjny? Bo na sali widziałem pustki, o ktorej głosowanie? Ma jakąs moc prawną? nie słyszałem jakichkolwiek obaw ze strony pisu ani proszenia Orbana o pomoc
@lakukaracza_: spokojnie, narazie budowana jest narracja anty-UE. Straszenie Unią, pokazywanie - "widzicie? Ta ZŁA Unia chce zabiera wam pieniądze i nie daje nam rządzić w naszym kraju!" buduje podwaliny pod pytania "po co nam Unia? Wielka Brytania dała sobie radę, my też damy!" aż doprowadzi to do pytania wprost czy chcemy być w Unii. Kilka lat retoryki i propagandy może spokojnie zbudować większościowe dążenia do wyjścia z Unii. A wtedy nie
@NieBojeSieMinusow: Słucham? Człowieku w jakim ty świecie żyjesz? Gnoją nas jak się da. Wpieprzają się w naszą polityke jakby to był ich kraj, a z historii wiemy, że gdy inne kraje ingerują w naszą politykę, to źle się kończy. Kraje, które mają zakłamanych polityków, a wolność słowa jest ograniczona (patrz niemcy), próbują nam na siłę wciskać jakieś gówno warte obowiązki, z których jak się nie wywiążemy to będą nas karać sankcjami.
@pk347: A o nic mi nie chodzi, zastanawiałem się po prostu czy to jakaś uznana opinia/prognoza podparta jakimiś wypowiedziami czy przewidywaniami ekspertów, czy zdanie anonka z portalu ze śmiesznymi obrazkami.