Wpis z mikrobloga

Alfa 159 silnik 2.0 diesel czy 1.75 tbi? Na pewno przejadę się obiema wersjami ale czy są tutaj użytkownicy tych silników ? 35k budżetu. Auto raczej na trasy weekendowe, ale po zakupy i na siłkę też nim podjadę. Co do modelu już raczej przyklepane, nie kupię na razie nic drozszego, a w budżecie jest albo nudne mondeo albo Mazda 6 albo passat.
Wersja oczywiście TI jak na obrazku :)
#alfaholicy #alfaromeo #samochody
kubas_782 - Alfa 159 silnik 2.0 diesel czy 1.75 tbi? Na pewno przejadę się obiema wer...

źródło: comment_dHEEt2MejqObElnMCoyI9Q5zAUNdq9Lk.jpg

Pobierz
  • 51
@kubas_782: mam 2.0 + chip na 195KM. Fajnie to śmiga owszem, ale zdecydowanie wolałbym 1.75. Jest tylko jeden "mały" problem. Swojego wyrwałem rok temu za 33tys, a 1.75 w takim stanie kosztowały koło 8-10tys wiecej.
@ScaRRyMaN: no to troche kwas. Mialem u niego dwa auta i oboje wiemy ze koles glupi nie jest . Jaka jest szansa ze podmienione turbo tez bylo juz leciwej jakosci ? Znam bol takich gowien. VGT miales nowe czy uzywki ? Czyszczona uzywka nie jest idealna i potrafi wprowadzic nieporzadane efekty
@szaremyszki: miałem typową regenerowaną, używkę która nie przeładowywała oraz swoją oryginalną. Rozważam regeneracje w turbotecu jak matka boża pienieżna da więcej pieniędzy. Generalnie w autkach robione auto też było i też nie wiedzą co to, ani Tomek ani Mirek. Jedną turbinę sam zmieniałem, zawsze zero zmian
@kubas_782: Jeszcze nigdy nie słyszałem takiego #!$%@? w wąku o Alfie... Akat fiatowskie diesle są dużo lepsze od benzyn - obstawiam, że spece odradzający mają średnio po 16 lat i wiedzę o motoryzacji czerpaną z komisów. 1.75 jest lekkie, ale to niewielka, lekko wyżyłowana benzyna. Największy plus to niska waga auta, ale jeśli nie latasz bardzo szybko po zakrętach, raczej diesel 2.0 nie będzie jej w niczym ustępował. W 2.4 pęka
@Funky666: wiadom że jts<jtdm ale 1.75 jest kozackim silnikiem. Sam mam 2,0 i tez sporo robię krótkich odcinków i tez problemów nie mam, ale poza spalaniem to 1.75 rządzi.