Wpis z mikrobloga

Dziś przychodzą do mnie goście - bezglutenowcy
Powiem wiem ,że musiałam się nieźle nagimnastykowac żeby przygotować dla nich poczęstunek
Współczuję wszytsko którzy nie tolerują glutenu
Nie dosc, że ciężko cokolwiek dostać to ceny masakra

A ci którzy udają , że oh gluten taki niezdrowy to niech w piwnicy siedzą i znajomym dupy nie zawracają

#gotujzwykopem #gluten
  • 24
@zaczarowany_olowek: trzeba było jebnąć humus z rzodkwią i marchewką i pozamiatane... ewentualnie makaron kukurydziany w sosie szpinakowo fetowym.

ale goście z cyklu "ania nie może glutenu bo jest chora, więc ja przemek się z nią solidaryzuję i nie jem mimo i mam ochotę na zwykły biszkopt" czy goście z cyklu " o jaki kluten jesty niezdrowy, nietrendi, a ja jestem czoko-spoko i nie jem"?
@zaczarowany_olowek: tzn no powiem Ci, że jest wiele czynników utrudniających. Zazwyczaj ludzie, którzy jedzą produkty wysokoprzetowrzone, wiele gotowców, lub ich kuchnia bazuje na daniach mącznych mają największy problem ze zmianą kuchni na inną (czyli zazwyczaj bez glutenu, nabiału czy wegańską). Gluten jest przecież TYLKO z pszenicy - mięso, warzywa, owoce, bezglutenowe zboża i pseudozboża, jaja, grzyby, orzechy, pestki, nabiał - z tego można zrobić dosłownie wszystko, choć może się zdarzyć tak,