Wpis z mikrobloga

Ja już zupełnie nie rozumiem tego jak wyliczane są składki na ubezpieczenie samochodu w #uk.

Mam Focusa z 2011 1.6 TDCI i płacę 970 rocznie z 1 rokiem zniżek. Ostatnio liczyłem ile by mnie kosztowało utrzymanie Subaru Imprezy GT 2.0l 225KM z 2005 roku i wyszlo 822 funty i to bez boxa xD Gdzie tu sens, gdzie tu logika? xD
  • 16
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: jedyne co przychodzi mi na mysl to roznica wartosci samochodu ale to przy zalozeniu, ze Focus z 2011 jest drozszy od Subaru z 2005. Zauwazylem, ze tutaj ich algorytmy nie biora pod uwage koni mechanicznych tylko pojemnosc silnika.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: zależy. jak #!$%@? ci turbo tak, że wpadną elementy do silnika to roczny koszt znacząco rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Auto kupiłem 3 tygodnie temu więc nie jestem w stanie precyzyjnie okreslić kosztów. Zdaje się autotrader ma narzędzie obliczające uśrednione koszty i mi wyszło ok. 2000 funtów przy moim szacowanym przebiegu wliczając ubezpieczenie (970 funtów).
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: a, sory #!$%@?ło mi się, że pytasz o koszta utrzymania, nie przeczytałem dokładnie tego co piszesz. W moim przypadku przy rozłożeniu tego na 12 miesięcy (zapłaciłem z góry) wychodzi 5.4% miesięcznych zarobków netto.
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Spoko, składka na mojego Chevroleta Sparka 1.2 z 2013 (mocy zero, typowo miejskie auto) wyniosłoby tyle samo co za Mazdę 6 2.0 w podobnym roczniku. Dwa zupełnie inne auta, Mazda warta dwa razy tyle co Spark, a składka ta sama. U mnie jedyne co znacząco wpływa na wysokość składki to wiek samochodu. Mam nadzieję, że jak skończę te magiczne 25 lat to cena spadnie, bo na razie to dramat (
  • Odpowiedz
  • 0
@Aenkill na cenę wpływa też adres, z wiekiem i zniżkami będzie lepiej, ja płacę za cały rok mniej niż tygodniowa wyplata z 2 latami zniżek za auto typu compact, za małego vana płacimy jeszcze mniej (3 lata ncb).
  • Odpowiedz
@gumon: U mnie największym problemem jest chyba to, że prawko robiłam w Polsce (wymieniłam już na UK) i że jestem poniżej 25 roku życia. Adres sprawdzałam tutaj i jestem tak po środku, więc chyba nie tak źle. Mam 3 lata NCD i dopiero po zmianie auta na nowsze składka spadła mi o połowę (z 1400 za 9-letnią Vectrę do 700 za Sparka, a potem wzrosła o 100 ze względu na punkty
  • Odpowiedz
@piwniczak: o to to. Dokładnie tak mi powiedział jeden właściciel Imprezy jak się zastanawiałem nad zakupem. Teraz zastanawiam się nad S2000 ale pewnie druga połówka i to wybije mi z głowy :D ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jan_biegun_: hah, cena części, kosztowny w serwisowaniu silnik boxer, częste upalanie uszczelki pod głowicą i problemy wynikające ze 'sportowej' jazdy mlodych gniewnych poprzednich włascicieli skutecznie odraczają ten pomysł.
  • Odpowiedz