Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na #wesele mojej kuzynki i pomijając to, że oprócz mnie jedynie 3 facetów wyglądało dobrze (na ponad 250 gości), nawet pan młody wyglądał jak wsiur (koszula w kolorze ecru, bladoróżowy krawat i do tego bukiecik w klapie xDD) to szczytem wszystkiego było to, że kilka razy usłyszałem uwagi co do mojego ubioru. Byłem ubrany zgodnie z wszystkimi kanonami mody męskiej, a i tak janusze i grażyny przyczepiali się o to, że miałem krzywo zawiązany krawat (four in hand, nie jest krzywy tylko asymetryczy), za krótkie spodnie (było lekko widać skarpetki, bo spodnie mocno slimowane), czemu nie zdejmuję marynarki (marynarki NIGDY się nie zdejmuje), kolorowe skarpetki (nie wiem co w tym złego).

I to wszystko usłyszane od ludzi w za dużych garniturach, #!$%@? w błocie butach, z kolorowymi przeszyciami i lamówkami na marynarkach (nie wiem kto to wymyślił). Jeszcze gdyby nic nie mówili to zrozumiałbym, ale ubrać się jak jakaś łajza i krytykować kogoś kto umie się ubrać to gruba przesada.

#modameska #ubierajsiezwykopem #zalesie #gorzkiezale #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 56
@marcelus: Przeczytaj jeszcze raz. Ja nie mówię jak on się ubrał, tylko jak się ubrał w kontraście do pozostałych gości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego słusznie nazwałem to ''overdress'' czy jak to się po polsku mówi ''wystrojony'' ( ͡º ͜ʖ͡º)
@menfer: z guzikiem jest ciekawa sprawa, bo zwyczaj zapoczątkował otyły król, któremu wygodniej było nie zapinać ostatniego guzika. Reszta zaczęła go naśladować. W tej chwili kroje marynarek wymuszają takie zachowanie bo zwyczajnie źle leżą przy zapiętym guziku.

Przestań bezmyślnie patrzeć na blogerów modowych jak na ikony mody, wyciągnij kij z dupy i pozwól ludziom (i sobie) ubierać się jak chcą, i jak czują się najlepiej/najwygodniej. Kto ustala, że kolorowe skarpetki są
@MarianoaItaliano wiem o co ci chodzi, po prostu twierdzę że dajesz temu zbyt duże znaczenie. Ciocia Halinka i wujek Zbyszek mogę się przez chwilę pozoladkowac. A obiektywnie koleś ubrał się po prostu dobrze. Tak jak się czul. Ja kiedyś wyobrażam sobie żebym mógł założyć szczególnie na wesele źle dobrany garnitur, czy koszule na krótki rękaw, czułbym się źle. A jestem na tyle dojrzały żeby nie przejmować się zdaniem wszystkich wokół.
@Thexil: Z tego samego powodu dlaczego nie zdejmuje się spodni. W samych majtkach też jest chłodniej. W ogóle się nie zdejmuje, a przy stole odpinasz guzik i tyle.
@Thexil:
Na wiejskich weselach nie musisz się tym przejmować. W obytym towarzystwie zrobisz z siebie durnia i chłopa pańszczyźnianego.

W skrócie:

Bowiem jeśli gdzieś przychodzi się w marynarce (czy to ze względu na obowiązujący dreskod, czy to ze względu na szacunek dla gospodarzy, czy to ze względu na własne upodobania), to należy pozostać w marynarce do końca. Jeśli ktoś uważa, że marynarka nie jest właściwym strojem na daną okazję, to powinien