Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie gry planszowe? Zależy mi na takich, gdzie można grać we dwie osoby (i nie jest nudno) i więcej osób. Fajnie by było jakby rozgrywka nie trwała mniej niż godzinę. Gry do myślenia, strategiczne, gdzie mniejsze znaczenie ma losowość. Jest tego tak dużo, że nie mogę się na nic zdecydować. Miło by było jakbyście napisali przy okazji dlaczego polecacie. Budżet do 150 zł. I gdzie najlepiej takie gry kupować?
#gryplanszowe #kiciochpyta
  • 97
@abstrakcyjna0: Tak, wszystkie wymienione przeze mnie gry działają fajnie przy dwóch osobach, a jednocześnie zapewniają możliwość grania w większym gronie. Mają przy tym lekko zmodyfikowane zasady w zależności od ilości graczy, ale są jak najbardziej grywalne - polecam obejrzeć jakieś gameplaye na youtube i zobaczyć, co Ci najbardziej pasuje :)
@abstrakcyjna0: Pozwole sobie odpowiedziec na wszystkie w/w gry.

@poszukiwacz_zaginionej_szparki: 7 cudów świata - 2 od 7 (nie 5-6) graczy, jednak nie polecam na 2 osoby.

@ZawszeWzburzony: Po drugiej wypowiedzi Pana już możesz zauważyć, że jest to jego pierwsza gra i nie ma zielonego pojecia o czym mówi + zero doświadczenia. Talisman jak sam @Jednobrewy: (prawdopodobnie najbardziej obeznana osoba na wykopie, a już na pewno z tych którzy sie
@Melt: Wiesz, zaczynam rozważać stworzenie na mirko poradnika do wyboru gier. Po prostu zrobić listę kilkudziesięciu popularnych (i pewnie kilku mniej znanych) gier i na każde pytanie wklejać link. Nie zawsze mam czas i, przede wszystkim chęci, by wałkować kolejne pytanie "co dla 2 osób?", kiedy dopiero co skończyłem na to odpisywać w poście dodanym kwadrans wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety smutno mi się robi jak
@abstrakcyjna0: Jeśli interesuję was kooperację to mogę polecić Eldrith Horror - gram czasem z różowym lub w 4-5 osób ze znajomymi( można do 8, ale downtime będzie ogromny). Solidna pozycji, jak się wciągniesz to ma już z 10 jak nie więcej dodatków, więc jest co robić ; D