Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, normalnie unikam oglądania telewizji jak diabeł święconej wody, ale dzisiaj akurat tak się złożyło że przez ok. 10 minut oglądałem tvn24 bo ciężko jest czekać w pokoju z włączonym telewizorem i od czasu do czasu nie zerknąć.
Przez cały ten czas nawijali o wycince w puszczy białowieskiej i możliwych sankcjach dla Polski.
W kółko nawijana retoryka jak to niszczo przyrodę, wycinają ponad stuletnie drzewa i w ogóle koniec świata. Wywiady z samymi "ekologami" bez ani jednej wypowiedzi osoby z drugiej strony sporu. W sumie standard, nic innego się nie spodziewałem.
Ale jedna rzecz mnie rozwaliła, w tle cały czas puszczali jeden minutowy zapętlony filmik przedstawiający wycinkę drzew, prawdopodobnie sprzed padu miesięcy bo jeszcze były liście na drzewach. Co najlepsze każde jedno wycinane na nim drzewo było wyraźnie martwe, dosłownie bez ani jednej zielonej igły na wierzchołku, w moim lesie nie mam takich suchych drzew ale jakbym takie zobaczył to nawet chwili bym się nie zastanowił czy wycinać.
Jak bardzo oderwani od rzeczywistości są ludzie którzy tworzą te materiały i ci którzy w nie wierzą?

#tvn24 #telewizja #propaganda #bekazlewactwa #ekologia #puszczabialowieska
  • 8
@koral: tutaj chodzi o to by wskazać naszej władzy miejsce w szeregu i dowieść naszej realnej podległości wobec krajów nadających ton UE (Niemcy i trochę Franca). Warto zauważyć, że wbrew głosom debili nawet jeżeli ktoś pisu nie lubi to w chwili obecnej jest to demokratycznie wybrany polski rząd, a przebieranie nóżkami ze szczęścia w sytuacji gdy UE próbuję mu #!$%@?ć jest oznaką poważnego kalectwa umysłowego.
@koral: problem jest tego typu, że demokracja to jeszcze do niedawna był taki ustrój, w którym władze sprawowały koncerny medialne. Cała ogromna machina propagandowa wmawia szarakom, że Bruksela walczy nie z Polską a pisem, co mimo, że jest totalną bzdurą trafia do części ludzi. Szczęśliwie sytuację wywróciły internety, które mimo że są zasypywane przez wpisy płatnych trolli (ktoś dalej uważa to za teorię spiskową?) jednak w pewnym stopniu impregnują "motłoch" na
@4tek na dłuższą metę zdrowy rozsądek wygra
Na zachodzie już jest za późno bo poprawność polityczna gnebi wszystki sprzeciw
Ale u nas jest na tyle normalnie że normalni z zachodu myślą o życiu w Polsce.

To jest chyba wystarczająca odpowiedz kto idzie w dobrą stronę.