Wpis z mikrobloga

#irlandia #lte - pytanie do użytkowników "pay as you go" w Three.ie : Czy przekładając kartę SIM telefonu głosowego prepaid do modemu LTE mogę nadal używać "all you can eat data"? (z zachowaniem "fair use", tylko jak mnie inna sieć wnerwi). Pytanie pojawia się stąd, że z praktycznego testu wychodzi mi, że niektórzy operatorzy blokują w praktyce możliwość użycia SIM od telefonu z voice w modemie (bez simlocka) - stąd pytanie.
  • 4
@bialy100k: Nie możesz. Wykrywają po imei i filtrując nagłówki jakie wysyła przeglądarka.
Ale w pipku usb możesz w łatwy sposób zmienić imei na telefonu a w przeglądarce zmienić user agent ( ͡º ͜ʖ͡º)
@s_t_u_l_e_j: Nie łapię gdzie i jak - mam "stacjonarny" router Huawei B593-22 i nie widzę nigdzie możliwości zmiany IMEI. Jeszcze leży w szafie B528 - ale go nie znam za bardzo, bo mi się "gryzie" z siecią lokalną LAN z jakiegoś powodu.
P.S. Nie wszystkie sieci filtrują - więc jak mnie któraś wnerwia, to zmieniam na kartę PAYG z telefonu Meteor i ta umożliwia użycie netu (więc się da). Za to
@bialy100k:
Pogrzeb po ruskim 4pda.ru

Dla pipków usb huaweia procedura zmiany imei to wysłanie komendy AT do resetu hasła fabrycznego tzw. kodu oem do wartości 00000000:

AT ^ NVWREX = 50502,0,128,8F 29 FF 8E A8 CA 34 89 78 73 18 BA 9E F5 9C 64 0B A4 DB 81 DC 03 45 6E 72 DA EC 6A 0C 7C 90 65 00 00 00 00 00 00 00 00 00
Popatrzę, ale na pierwszy rzut oka wygląda na tyle skomplikowane, że musiał bym poświęcić z dzień-dwa na czytanie, szczególnie grażdanki - a trochę innych rzeczy "ważnych" na głowie - np. Wykop poczytać :P.
Komend AT używałem dosyć intensywnie - ale ze 20 lat temu. Natomiast wiem, że w wypadku B593s-22 tak łatwo nie jest, bo nie ma bezpośredniego dostępu do takiej formy komunikacji, zresztą z tego powodu topnet info z nim nie