Wpis z mikrobloga

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo dopiero wtedy zaczyna się najlepsze :))

A tak właściwie to robię duży update starego wpisu przez który do tej pory dostaję wiadomości o aktualne zestawy.
Nie dołączam żadnych reflinków i innych głupot.

Zestaw podstawowy:
Dron: JJRC H67 lub Eachine E011. To takie same drony, ale JJRC jest w świetnej cenie na gearbest: 8.99$ z kodem BFRIDAYGB56
Zmiany, względem wcześniej polecanego FuriBee F36, są bardzo istotne: mocniejsze silniki, większa bateria w standardzie, standardowy protokół do komunikacji, wysuwane "gałki" do sterowania i możliwość wgrania custom firmware z trybem acro (w e011, w h67 nie widziałem, ale pewnie też).
Bez problemu ścigamy się tym nawet w najmniejszym domu, a jeśli nie ma wiatru - można szaleć na zewnątrz i to też bardzo polecam. Dużo miejsca, jakiś ogród, mnóstwo przeszkód, ciasne i szybkie latanie - to najlepsze co można robić z tymi zabawkami, a jeśli jeszcze zbierzecie ekipę kilku zawodników (co przy niskich kosztach całości nie jest problemem)..
Latam również większymi dronami, jeden z moich filmów maviciem, ale to zupełnie inna zabawa niż latanie tymi małymi wariatami i dlatego jeśli kogoś jakoś strasznie nie ciągnie do tworzenia nagrań i zabawy z video, a po prostu chce polatać to bardzo, bardzo zachęcam do małych i szybkich dronów. Gwarantuję o wiele lepsze wrażenia ;-)..

Kamera z nadajnikiem 5.8GHz: LST S2, aktualnie w świetnej cenie na gearbest: 9.99$ bez kuponów. Bardzo dobra i ultra lekka kamera, oglądałem również porównania poboru prądu i wypada świetnie. Polecam, sam również dokupiłem ;-)

Odbiornik do telefonu: Eachine ROTG01, aktualnie w bardzo dobrej cenie na banggood: 16.99$. To jedyny element, który się nie zmienił z podstawowego zestawu, ale za to jest taniej. Opis z poprzedniego wpisu dalej jest aktualny, ale przypomnę tylko, że jeśli ktoś nie chce kupować droższych dedykowanych gogli do fpv to jest to dobre rozwiązanie, ale wymaga w miarę wydajnego telefonu (S7 Edge czy OnePlus One działają świetnie). Na słabszych telefonach pojawiają się ogromne lagi i stabilność pracy jest mocno wątpliwa.

Dodatki opcjonalne:
Baterie eachine 240mAh 45C, bardzo wydajne, ale dosyć drogie. Pojedynczo i w zestawach na banggood. Można też wziąć standardową, ale nie kupujcie słabszych niż te z zestawu z dronem.
Gogle VR do telefonu, jakiekolwiek ale żeby były. Latałem nawet na kartonowych cardboardach, da się, ale po przejściu na jakieś tanie (15zł na allegro) różnica jest znaczna i warto dokupić jakieś dedykowane.
Dedykowane gogle FPV zamiast odbiornika do telefonu, znacznie wpłyną na cenę zestawu. Warto przemyśleć jeśli cena nie jest aż tak istotna i za jakiś czas planuje się kupno kolejnych, większych i szybszych "racerów".

To wszystko co musimy mieć, cena podstawowego zestawu to aktualnie tylko 35.97$! Najwytrwalsi eksperci cebuladeals zapewne zbiją ją jeszcze cashbackami do co najmniej 33$ (116zł) za drona z kompletnym systemem fpv 5.8GHz!

Aktualnie mamy świetne ceny i duże szanse na dostawę przed świętami. Polecam!

#drony #fpv #itemyzchin #banggood #gearbest
Wu70 - Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo ...

źródło: comment_z50Qp8Tbmzj6m7b3vHNRxOtlL39Sly5S.jpg

Pobierz
  • 289
@msichal: oczywiście i z jakim zapasem! ;-) F36 latał z cięższą kamerą a jest słabszy od tych. Syma poleci!
@PanMieczyslaw: dokupuj fpv póki tanie i dojdzie na święta! Latałem też F36, do niego koniecznie bateria 150mAh 45C, dokup chociaż jedną będzie ogromna różnica w mocy ;-)
@jacobkostek: no i motyw świąteczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wu70: Takiej klasy FPV dużo pomaga w kwestii latania na granicy zasięgu wzroku? Bo już ze 2 razy prawie zgubiłem tego x11c, z daleka nie widzę gdzie lecę i ląduje gdzieś w krzakach
@Wu70: Taka kamerka będzie miała jakąś 'przejściówkę' do wpięcia się w baterię, czy trzeba jej dokupić oddzielną?

edit: w sumie tak spbie myślę, że chyba lepiej, żeby kamerka miała włąsną
@Wu70 do mnie leci furibee h801i f36. Leci też monitor z odbiornikiem, nadajnik, a już mam Eagle 2 pro. Na razie montuje ją na mjx bugs 3, ale kiedyś może zastanowię się nad kupnem mniejszej kamerki do f36. O co chodzi ze zmianą firmware do drona? Mógłbyś wytłumaczyć lub podać linka jakiegoś?
@Brudne_Mysli: z h67? Racja, dziś go zobaczyłem w tej świetnej cenie i stwierdziłem, że trzeba napisać ;-)
@Znasz_tego_Andrzeja: custom firmware dodaje prawdziwy tryb acro (inny rodzaj sterowania) i generalnie sporo opcji można zmienić, ale do f36 niestety nie można wgrać.
@jacobkostek: przy tych kwotach nie ma się czym przejmować, musiałbyś mieć ultra pecha ;-)
@Wu70: jeśli jest praktycznie w tej cenie co F36, to nie ma co się zastanawiać nad wyborem. Druga sprawa, że kamera LST - S2 jest dużo tańsza niż tx01, więc wybór równie oczywisty.

A jeśli ktoś ma dwie lewe ręce, nie posiada lutownicy, myli masę z plusem, to warto rozważyć gotowca E013
https://www.banggood.com/Eachine-E013-Micro-FPV-Racing-Quadcopter-With-5_8G-1000TVL-40CH-Camera-VR006-VR-006-3-Inch-Goggles-p-1182628.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
@msichal: to są doskonałe ceny ;-) Ostatnio wychodziło dużo drożej, a tych nowych h67/e011 tak tanio jeszcze nie widziałem


@Wu70: 16$ vs np $6.99 było wczoraj na F36 z 3ma bateriami 150mAh w komplecie...
@Wu70 mam furibee f36. Jest duża różnica między nim a e011/h67? Spróbował bym tego fpv na f36, daje rade? Ile minut lotu fpv na jednej baterii?