Wpis z mikrobloga

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo dopiero wtedy zaczyna się najlepsze :))

A tak właściwie to robię duży update starego wpisu przez który do tej pory dostaję wiadomości o aktualne zestawy.
Nie dołączam żadnych reflinków i innych głupot.

Zestaw podstawowy:
Dron: JJRC H67 lub Eachine E011. To takie same drony, ale JJRC jest w świetnej cenie na gearbest: 8.99$ z kodem BFRIDAYGB56
Zmiany, względem wcześniej polecanego FuriBee F36, są bardzo istotne: mocniejsze silniki, większa bateria w standardzie, standardowy protokół do komunikacji, wysuwane "gałki" do sterowania i możliwość wgrania custom firmware z trybem acro (w e011, w h67 nie widziałem, ale pewnie też).
Bez problemu ścigamy się tym nawet w najmniejszym domu, a jeśli nie ma wiatru - można szaleć na zewnątrz i to też bardzo polecam. Dużo miejsca, jakiś ogród, mnóstwo przeszkód, ciasne i szybkie latanie - to najlepsze co można robić z tymi zabawkami, a jeśli jeszcze zbierzecie ekipę kilku zawodników (co przy niskich kosztach całości nie jest problemem)..
Latam również większymi dronami, jeden z moich filmów maviciem, ale to zupełnie inna zabawa niż latanie tymi małymi wariatami i dlatego jeśli kogoś jakoś strasznie nie ciągnie do tworzenia nagrań i zabawy z video, a po prostu chce polatać to bardzo, bardzo zachęcam do małych i szybkich dronów. Gwarantuję o wiele lepsze wrażenia ;-)..

Kamera z nadajnikiem 5.8GHz: LST S2, aktualnie w świetnej cenie na gearbest: 9.99$ bez kuponów. Bardzo dobra i ultra lekka kamera, oglądałem również porównania poboru prądu i wypada świetnie. Polecam, sam również dokupiłem ;-)

Odbiornik do telefonu: Eachine ROTG01, aktualnie w bardzo dobrej cenie na banggood: 16.99$. To jedyny element, który się nie zmienił z podstawowego zestawu, ale za to jest taniej. Opis z poprzedniego wpisu dalej jest aktualny, ale przypomnę tylko, że jeśli ktoś nie chce kupować droższych dedykowanych gogli do fpv to jest to dobre rozwiązanie, ale wymaga w miarę wydajnego telefonu (S7 Edge czy OnePlus One działają świetnie). Na słabszych telefonach pojawiają się ogromne lagi i stabilność pracy jest mocno wątpliwa.

Dodatki opcjonalne:
Baterie eachine 240mAh 45C, bardzo wydajne, ale dosyć drogie. Pojedynczo i w zestawach na banggood. Można też wziąć standardową, ale nie kupujcie słabszych niż te z zestawu z dronem.
Gogle VR do telefonu, jakiekolwiek ale żeby były. Latałem nawet na kartonowych cardboardach, da się, ale po przejściu na jakieś tanie (15zł na allegro) różnica jest znaczna i warto dokupić jakieś dedykowane.
Dedykowane gogle FPV zamiast odbiornika do telefonu, znacznie wpłyną na cenę zestawu. Warto przemyśleć jeśli cena nie jest aż tak istotna i za jakiś czas planuje się kupno kolejnych, większych i szybszych "racerów".

To wszystko co musimy mieć, cena podstawowego zestawu to aktualnie tylko 35.97$! Najwytrwalsi eksperci cebuladeals zapewne zbiją ją jeszcze cashbackami do co najmniej 33$ (116zł) za drona z kompletnym systemem fpv 5.8GHz!

Aktualnie mamy świetne ceny i duże szanse na dostawę przed świętami. Polecam!

#drony #fpv #itemyzchin #banggood #gearbest
Wu70 - Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo ...

źródło: comment_z50Qp8Tbmzj6m7b3vHNRxOtlL39Sly5S.jpg

Pobierz
  • 289
  • Odpowiedz
@edwin20: w porównaniu do cardboardów lata się super, wszystko widać i generalnie raczej niczego nie brakuje, ale trzeba się liczyć z tym, że to najtańsze gogle, wpada światło, na nos nie jest wygodnie i tego typu mankamenty.
Drugi raz bym też je kupił bo gdyby chcieć dopłacać to lepiej pomyśleć o dedykowanych goglach niż budżetowe rozwiązania z telefonem
  • Odpowiedz
@PanMieczyslaw: jeśli do h67 to zdecydowanie nie warto, a jeśli do F36 to tak średnio, z zestawu ma 30C, a z 45C lata najlepiej, lepiej wziąć 4x 150mAh 45C niewiele drożej. 10 to sporo, chcesz tyle wylatywać? Lepiej mieć więcej mocy, szczególnie do fpv, ale jeśli naprawdę ilość ma takie znaczenie to jakoś to będzie latało ;-)
  • Odpowiedz
@PanMieczyslaw: tutaj masz wszystkie zestawy na banggood z tą baterią:
https://www.banggood.com/search/eachine-150mah-45c.html
Zestaw z 4 nie ma ładowarki i ma inne złącze więc musiałbyś dolutować kabelek do drona. Zerknij też na inne sklepy, może coś znajdziesz, ja nie widziałem zbytnio.

Tylko wiesz, ja jestem nastawiony na maksymalną moc z tych zabawek, ale jeśli chcesz maksymalnie tanio i dużo to ten zestaw z 10szt nie będzie taki zły, jeśli to rzeczywiście 25C. Na
  • Odpowiedz
@edwin20: nie służy ale co za problem aby kamera działała jako dvr na sd, a oprócz tego nadawała dla fpv dzisiaj elektronika nie jest wielka i ciężka, także ta opinia o tym do czego służy kamera fpv brzmi jakbyś pisał, że telefon służy do dzwonienia, a nie... ;))
W każdym razie skoro istotna jest masa to głupio używać dwóch kamer jedna dvr druga fpv skoro nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań aby
  • Odpowiedz