Wpis z mikrobloga

1. Che Guevara nie prześladował homoseksualistów ani nikogo za to nie mordował. To prostu kłamstwo.
2. Thatcher wprowadziła w 1988 cenzorską ustawę, która zakazywała "promocji homoseksualizmu" w szkołach i która promowała "tradycyjny" model rodziny, choć jak na starą konserwę, to i tak była w kwestiach lgbt dość liberalna, trzeba jej to oddać.
3. W ZSRR homoseksualizm zdepenalizowano prawie 50 lat wcześniej!

#bekazprawakow #bekazlewactwa #lgbt #neuropa #klamstwaprawakow #polityka
fredo2 - 1. Che Guevara nie prześladował homoseksualistów ani nikogo za to nie mordow...

źródło: comment_5FfsEJoFTzLBiWsxZ8RkEOHzxK2FeOsT.jpg

Pobierz
  • 9
@fredo2: modern liberals =/= modern comunist

Nie słyszałem, by liberałowie mieli rewolucje na sztandarach, a Che Guevarę to chyba przede wszystkim z romantyczną wizją rewolucji można kojarzyć. Nie wiem, jako liberał ekonomiczno-społeczny mam awersję do utożsamiania czegokolwiek 'liberal' do typowej lewicy i to w dodatku w wydaniu "gimbo".
W ZSRR homoseksualizm zdepenalizowano prawie 50 lat wcześniej!


@fredo2: Mmm. Był legalny przez aż pięć lat, bo później Azerbejdżan zdelegalizował u siebie. xD A na poziomie federalnym zdelegalizowano ponownie kilka lat później.

Thatcher wprowadziła w 1988 cenzorską ustawę, która zakazywała "promocji homoseksualizmu" w szkołach i która promowała "tradycyjny" model rodziny, choć jak na starą konserwę, to i tak była w kwestiach lgbt dość liberalna, trzeba jej to oddać.


Postawa homofobki Thatcher
@GhoulPolonofag: ja się generalnie zgadzam z tym, co napisałeś. Nie zmienia to tego, że mega zapóźnione ZSRR było w latach 20 XX wieku dużo bardziej postępowe pod tym względem niż wszystkie inne nowoczesne państwa wówczas.
Nie zmienia to tego, że mega zapóźnione ZSRR było w latach 20 XX wieku dużo bardziej postępowe pod tym względem niż wszystkie inne nowoczesne państwa wówczas.

@fredo2: "wszystkie inne nowoczesne państwa" za wyjątkiem Francji (1791), Prus (1794; ponowna kryminalizacja w połowie XIX wieku), Holandii (1811), Portugalii (1852; ponowna kryminalizacja pod koniec XIX wieku). Pomijam dzikie kraje jak Argentyna, Brazylia, czy malutkie państwa typu San Marino.