Wpis z mikrobloga

@LB55 Tylko, że w przeciwieństwie do Ciebie ja tą ustawę przeczytałem i ją znam. Problem jest w tym, że poza kolejnością jest użyte w jednym zdaniu dla świadczeń medycznych i usług farmaceutycznych dlatego na pierwszy rzut oka można myśleć, że bez kolejki z buta można do gabinetu się pchać. Jednak punkt 2 art 75c który zacytowałeś precyzuje, że w przypadku świadczeń medycznych kolejkę opisuje art 20, który mówi o wizycie pierwszorazowej (nie
@carlo497: jak ktos daje w podatkach milion zlotych z czego kupowana jest ta krew i caly sprzet, utrzymuje lekarzy to ma siedziec i czekac, bo ktos krew oddal?
a jak oddam sperme tez moge wejsc bez kolejki? w koncu komus pomoglem
@Sorn: w tej ustawie nie ma punktu 2 w artykule 75c nie ma nawet takiego artykułu jest zato w niej napisane

Art. 47c. [1. Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający

zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a, osoby, o których mowa w art. 43
ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza
kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych
@LB55: serio myslisz, ze oddanie 30 litrow krwi to jakas zasluga dla swiata, ze mozesz byc inaczej traktowany niz normalny czlowiek?
powinno byc tak, ze przychodzi na konkretna godzine i o niej wchodzisz, najlepiej bez zadnych wyjatkow, bo one tylko ludzia nerwy psuja
@ConorMG: Bez krwi nie wyprodukujesz szczepionek, leków, nie uratujesz ludzi z krwotokiem lub potrzebujących przetoczenia. Na nic wtedy te pieniądze. To tak jakbyś chciał wybudować dom, a nie miałbyś materiałów budowlanych.
A bez Twojej spermy wszyscy sobie poradzą. Zresztą za nasienie dostaje się pieniądze i to nie małe więc już na wstępie jesteś do przodu.
@carlo497: a bez kierowcy ciezarowki nie bedziesz mial co jesc i wszyscy umrzemy z glodu
taka sama logika, tlumacz sobie to jak chcesz, ale taka jest prawda
oczywiscie to ma byc zacheta, zeby ludzie krew oddawali, co nie zmienia faktu, ze jest to bardzo zle
i nie chodzi mi tu tylko o dawcow krwi, tylko wszystkie wymienione grupy
@LB55 pomyliły mi się numerki chodziło mi oczywiście o 47c, ale już punktu 2 nie zacytowałeś bo Ci nie pasuje do retoryki? Przeczytaj punt 2 i przestań załamywać rzeczywistość xD

Brak argumentów i zaczyna się wyzywanie... i granie na emocjach... jaki to ja bohater a ty to buc bo kobiety w ciąży nie przepuścisz i jeszcze kombatanta zapewne też nie...
Nie znamy się więc nie sugeruj co robię a czego nie.

Szacuje
@ConorMG: Nie ogarniasz jednej podstawowej rzeczy - kierowca dostaje za swoją prace wynagrodzenie, a dawcy robią to bezpłatnie.
Widzisz, ktoś kiedyś pomyślał, że należy się dawcom pewien rodzaj zapłaty który z punktu widzenia miasta czy służby zdrowia jest bardzo mały, a dawce cieszy.

Zresztą gdy dwie osoby ulegają ciężkiemu wypadkowi i jedna z nich ma przy sobie legitymacje dawcy, a drugi nie to zgadnij któremu medycy "chętniej" pomogą. Oni też uważają,
@carlo497: nie robisz tego bezplatnie, tylko za pieniadze
o ile rozumiem zaplacenie za krew, to nie rozumiem dostawanie przywilejow w postaci pierwszenstwa w kolejce
sam pomysl uwazam za debilny, zeby ktokolwiek mogl wchodzic przed kolejke, bo cos zrobil
@LB55
2. Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie
świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych
w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych
świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy
oczekujących, o której mowa w art. 20 ust. 2.

Art. 20. 1. Świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia
specjalistyczne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej są udzielane według kolejności
zgłoszenia w dniach i godzinach ich
@carlo497: a co to jest? to sa oczywiscie pieniadze, smieszne, ale sa
zamiast wam zaplacic normalnie, to wola stwarzac napiecia miedzyludzkie, bo przeciez wepchniecie w kolejke nic ich nie kosztuje, ale juz ludzi, ktorzy musza czekac dluzej w kolejce tak