Wpis z mikrobloga

@carlo497: to moze niech zaczna szanowac wszystkich rowno, bo oni sa od wykonywania swojej pracy, a nie ocenia kto jak sie zasluzyl dla spoleczenstwa
rozumiem, ze przez chwile czlowiek moze sie poczuc wyjatkowo, ale pomysl, ze inni ludzie tez maja swoje zycie, a to ze ktos oddal krew, za pieniadze naprawde malo kogo interesuje
@ConorMG: Ale masz piękny ból dupy (ʘʘ) Gdyby nie interesowało to byłby to martwy przepis i nikt by go nie respektował, a tu proszę. Komuś na tym zależy żeby benefity kierować w tą konkretną grupę.
@Sorn: Rozpisałem się w między czasie zdążyłem się pomylić w tym co chciałem zacytaowć, doczytać, że ty zacytowałeś o co ci chodzi, dokształcić się i zrobić research po czym #!$%@?łem wszystko po za

z. Nic sobie nie wymyślam, przepraszam za wyzywanie uniosłem się a miałem na prawdę cięzką noc i poranek. Ale w dalszym ciągu nie widzę nic na poparcie twoich słów. Zacytuj prosze konkretny tekst ustawy. Co innego sklep co
@LB55: zyje, szczerze jeszcze nigdy sie z takim przypadkiem nie spotkalem, ale zdecydowanie trzeba to zmienic
to sa pieniadze oczywiscie, ale czemu ludzie w kolejce maja wam placic? nie widze zadnego racjonalnego powodu
@ConorMG: bo ci ludzie czekają być może na operację, albo na leki, których bez wkładu mojego i innych ZHDK nie będzie. Rozumiesz? Nie wyprodukuje się leków krwiopochodnych, nie zrobi się skomplikowanych operacji bez krwi. Krew daja ZHDK, chory ZHDK krwi dać nie może. Więc żeby leczyć innych trzeba najpierw wyleczyć ZHDK
@LB55: oczywiscie, ze bedzie, bo krew to zwykly towar, ktory jest sprzedawany, a oni jako podatnicy za niego placa
wiec argument inwalida, ludzie ktorzy placa za ten towar, musza jeszcze tracic swoje cenny czas
@LB55: "dawcom" i nfzowi
nie zrozum mnie zle, placenie za krew jest dobre, ale przywileje w kolejkach to fatalny pomysl, bo cierpia na tym postronni ludzie
oczywiscie wcale mnie nie dziwi takie rozwiazanie w tym kraju, ale ja go nie popieram
@ConorMG ale tu nikt nie płaci. Koszty są bliskie zeru bo korzystamy z istniejącej infrastruktury. Lekarz jest i płacimy nfz więc tylko w kolejce nas dają do przodu - koszt zerowy. Autobusy to jest odrębny temat. Donatorow jest mało, a takich którzy oddali 18 litrów to już w ogóle jest promil. Nie mają prywatnego autobusu, na 150 osób w pojeździe może będziesz miał jedna która jedzie na legitymacji dawców. Uważaj bo się
@ConorMG: no i widzisz nawet tego nie wiesz bo jesli już to podatnicy płacą składki zdrowotne do zus, zus daje kasę do nfz, nfz daje kasę szpitalom w ramach umów a szpitale płacą regionalnym centrom krwiodawstwa i jeżeli już to te mógłby płacić krwiodawcom tylko że to tęż byłoby duże uproszczenie i gówno prawda. Gdyż z tego co mi wiadomo to za krew nie płaci nikt. Bo Szpitale nie płacą RCKiK
@carlo497: koszty nie jest zerowy, bo czas ludzki to pieniadz
jak ide do kolejki i przez dawce krwi musze czekac godzine dluzej to kto mi te pieniadze zwroci?
@LB55: dostaja pieniadze i sie z tym pogodz, wszystko jest oplacane przez podatnika czekolady, kolejki, bilety, l4 itd
niech korzysta ze swego prawa, a ja uwazam to prawo za idiotyczne i tyle
wiele osob robi dobre rzeczy i z tego powodu maja
@ConorMG: Nie dostają żadnych pieniędzy ech, chciałem też zauważyć, że krwiodawcy też tracą swój czas na oddanie krwi i też są podatnikami. Czyli płacą sami sobie za to że krew oddają :D
@carlo497: Też się zacząłem zastanawiać czy koleś nas nie wkręca, ale generalnie mam podniesione ciśnienie od wczoraj i nic lepszego do roboty więc odpisuję
@carlo497: oj widze brak argumentow to juz ataki osobiste, no ale czego oczekiwac od goscia co mysli, ze czekolada to nie sa koszty i ja pewnie gwiazdor przyniosl
@LB55: dostaje i to sporo, jakbys dostal bon pieniezny na produkty to tez bys mowil, ze nie dostajesz zaplaty za to? L4 to kolejny wydatek i to bardzo duży

oczywiscie pewnie w tematach o gornikach czy innych zwiazkowcach wypisujecie "zlodzieje", ale tu
@ConorMG: L4 idzie z moich składek każdy ma do niego prawo, przyszłe matki które idą na l4 też nazywasz złodziejami? Szybka kalkulacja: wafelek 'grzesiek' 0,90 pln czekolada mleczna terravita 100g 2,25 pln x8 = 18pln soczek w kartoniku 0,93 pln bilet normalny 3,80 = 23.63 no niech mnie kule biją w #!$%@? hajsu i miliony monet... a Jeszcze kawa rozpuszczalna na miejscu zaszalejmy niech będzie złotówka czyli w przybliżeniu łącznie 25pln
@LB55: czyli nie jest darmowe, tylko płatne jak sam wyliczyłeś
a czy ja kogoś nazwałem złodziejem?
wracając do sedna sprawy płatna może być, bo to normalny towar, ale idiotyczne przywileje ciezko mi pojac
mogliby wam normalnie zaplacic, ale nie lepiej uprzykrzac zycie inny, bo nas to nic nie kosztuje ot Polska
a jeszcze jedno mi chodzi o kazdy taki przypadek gdy, a nie tylko dawcow krwi, to mi tylko za przyklad
@ConorMG: Sluchaj, swiatlo w miescie tez chcesz wylaczac bo z twoich podatkow idzie, a sa ulice gdzie tylko 10 osob mieszka, a latarni jest 15? Przeciez to sa koszty! Prad nie jest darmowy, ktos go musi produkowac! Skoro chca miec przywilej swiecenia w nocy to niech placa proporcjolanie do mnie!