Wpis z mikrobloga

Z przyjemnością patrzę jak Xbox One X klepie wydajnością pecety za 5k zł. Serio, pecety do grania są teraz zwyczajną głupotą. Sam kupiłem rok temu kartę graficzną za 2000 zł i teraz czuję się jak kompletny debil, bo przepaść jest między one x jest ogromna.


#pcmasterrace żegnam, uwielbiałem być z wami. Może kiedyś wrócę. Jeśli ceny komponentów przestaną być wręcz #!$%@?
#gry #xboxone #ps4 #pcmasterrace
  • 86
ale wiesz że w perspektywie kilku lat wyjdzie na to samo doliczając #!$%@? ceny gier na konsole? Na kompa grę miesiąc po premierze kupisz sobie za 30-50% jej początkowej ceny a na konsolach zawrotne promocje w stylu 10% zniżki od 249zł xD


@rdy: Jeżeli kupujesz gry w sklepach typu Media Expert to rzeczywiście kosztują tam 249 zł, jeszcze nigdy nie dałem tyle za grę.
Weź pod uwagę, że gry na konsolach
@klawiaturaqwerty: @bartowsky: panowie ja byłem całe życie z wami, nie mówię tego z prostego hejtu. Dokładnie, 4k 60fps na niskich ustawieniach to ja na swojej 1070 w 4k wyciągnę. Xbox one X na papierze jest słabszy ale jego architektura w połaczeniu z ramem GDDR5 niszczy nasze grafiki i to w bardzo dobrej jakości obrazu. Volta od nvidii miała pomieszać na rynku i co? Okazało się że była za droga i
@niezwornowazony: wiadomo, jeśli cena nie miałaby dla mnie znaczenia to sam bym budował #!$%@? peceta. W konsolach oczarowało mnie dodatkowo to że są ciche (wiadomo, zależy od chłodzenia w pc), mam wszystko połączone, amplituner, tv odpalają mi się razem z konsolą. To też ogromny minus jak dla mnie, brak hdmi-cec w kartach graficznych. I jak na razie nie zanosi się żeby to wprowadzili. Dodatkowo dźwięk przestrzenny! Robiłem porównanie i w grach
@Terem: Podłącz do PC średniej klasy kartę dźwiękową z dzisiejszych czasów :) Ja doskonale wiem o co Tobie chodzi, ale konsole to takie ubogie PC. Sam mam PS4 bo wierny Sony jestem od szaraka, ale konstrukcja zamknięta zawsze takową pozostanie. Im nowsza generacja, tym zbliża się bardziej do zamkniętego PC a nie do tego, czym konsola miała niby być. Grunt, że na jednym i drugim sprzęcie masz coś, czego u konkurencji
@Terem: ja robię upgrade co 3-4 lata i z reguły po sprzedaniu starego sprzętu wynosi mnie to tyle ile nowa konsola + parę gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do dźwięku to dziwny problem, wniosek taki, że korzystasz z kiepskiej karty dźwiękowej (pewnie integra). Chociaż po SPDIF leci cyfra, więc jakość determinuje urządzenie które ma przetwornik C/A. Kwestia sterownika i ustawień dźwięku w systemie, być może masz