Wpis z mikrobloga

@laki1: ja kupiłem w castoramie odpady za grosze - takie pojedyncze leżały. Ważne żeby były dosyć grube bo lepsza izolacja i stabilniejsze pudło. Przy cięciu dużo syfu polecam odkurzać na bierząco. Połączyłem to za pomocą kleju do styropianu i długich wkrętów do drewna takich czarnych - jest mega solidnie ale po klejeniu daj pare dni na wywietrzenie smrodu.. lepiej skleić bo w razie czego masz szczelne pudło gdyby drożdże pracowały zbyt
@stefan71: o spoko, spróbuje uderzyć do leroya merlin bo mam nie daleko, no a jak nie to najwyżej kupie jakieś normalne :( ostatnie stout mi wali jakimś zmywaczem do paznokci czy coś i wyczytałem że to najpewniej aldehyd octowy który pojawia się ze zbyt wysokiej temp fermentacji i teraz chce zbudować lodówe
@laki1: W leroyach czy innych castoramach często chcą całą paczkę (10 arkuszy). Lepiej uderz do jakiegoś małego sklepiku budowlanego, gdzie nie robią problemu z dzieleniem. Coś koło 21zł dałem za 5szt 100x50x5cm + w środku można wykleić ekranem zagrzejnikowym jak Ci się gdzieś wala na strychu + 1kg kleju do styropianu 10zł.
@Wafellini: @jmyung: niby tak, ale to moja 3 warka z czego 1 z zacieraniem ;d a tez mieszkam obecnie w kawalerce ~25m2 więc jeszcze gdzieś tu upchnąc dodatkową lodówkę to problem :D

@Nivele: ah może masz racje, poszukam jakiegoś budowlanego najpierw
@laki1: Jesli starczy Ci materiału to tak. Ale zawsze mozesz wyłożyć mata lub czym innym. Aha i pamiętaj o szczelnym zamknięciu. Zeby cos więcej zrobic niz sama zwykła pokrywkę.