Wpis z mikrobloga

Witajcie zacni akwarystycy tego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po paru ładnych latach zamarzyło mi się zreaktywowanie mojego 45L akwarium.
Kiedyś jak je miałem na nic nie zwracałem uwagi, po prostu ładowałem to co mi się podobało, no ale... to były czasy w których chodziłem do podstawówki :D
Po tamtych czasach pozostał mi filtr 320l/h, grzałka 50W oraz jakieś kamyczki o wymiarach około 3x3mm których zdjęcie dołączę - może ktoś określi czy to się do czegoś nadaje.

I tutaj pytanie do Was na które odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłem w poradnikach rozsianych po internecie, mianowicie, czego użyć jako podłoża (kiedyś stosowałem tylko kamienie, no ale wiadomo... bywało tak że roślinki nie miały się do czego zakorzenić i potem pływały sobie po tafli), czego użyć aby roślinkom było dobrze (niestety nie wiem jakie zastosuję, pewnie pójdę do zoologicznego i wybiorę takie które mi się podobają).
Jeśli ma to jakieś znaczenie, to rybki chciałbym coś pokroju neonów. (ale to jeszcze muszę poczytać i popatrzeć co mają w zoologicznych)

Z tego co wyczytałem w internecie ułożyłem sobie taki plan:
Na samo dno coś takiego - http://allegro.pl/nutriplant-3l-podloze-podkladowe-do-akwarium-i7057324940.html
I tutaj nie wiem czy mogę od razu wykorzystać te moje kamyczki, czy musiałbym zakupić coś takiego - http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcowy-czarny-akwarium-2-3-mm-1kg-i5348766993.html i potem dopiero te moje kamyczki lub w ogóle dać sobie z nimi spokój?

Miałoby prawo bytu coś takiego dla kogoś kto kompletnie nie zna się na nawożeniu/karmieniu roślinek?

#akwarystyka #akwarium
Pobierz Imzdx - Witajcie zacni akwarystycy tego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po paru ładnych latach zama...
źródło: comment_L96LdxaH0t4IWGRYITeJ2zhFYdHtZMTD.jpg
  • 21
Stary...ja mam taki żwirek warstwa jakieś 5 cm do tego kulki glinianki torfowe carbo codziennie...jedna świetlówka plus trochę ledów...wszystko śmiga pięknie...raz w tygodniu przycinka bo zarasta...podmieniam trochę wody nie czyszczę dna...skrobię szybki trochę z przodu i tak już 5 lat...a i jeszcze dwa filterki wew. jeden to gąbka a w drugim mam trochę lawy zeolitu włókninę gąbkę...nic nie zmieniam i nie kombinuje...karmię raz dziennie raz w tygodniu wcale...pozdrawiam