Wpis z mikrobloga

#php #naukaprogramowania

jestem w trakcie pisania pewnej stronki. front cały w vue + oddzielnie backend w php. Php sprawdza tam co minutę, czy ktoś jest online, zapisuje tam do bazy i tak dalej. Chcę to później wyświetlić na froncie, dane mają się aktualizować jeżeli coś się zmieni.

Lepiej będzie pukać ajaxem np. co 30s do api czy wykorzystać do tego websockety? Od początku planowałem zrobić to ajaxem, a przypadkowo wpadłem gdzie indziej na podobną funkcjonalność, gdzie są używane web sockety. Albo bez różnicy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@xoxxox: @Ponc3k: no i też php-fpm + nginx często ma problemy aby ubić taki proces potem, tj nie wykrywa sobia zawsze że użytkownik zakończył połączenie, jakiś #!$%@? musiałem szukać dziwacznych rozwiązań aby w końcu działało poprawnie, z php-sse-react nie powinno być takowych problemów bo będziesz miał tylko jeden proces dla wszystkich użytkowników, ewentualnie kilka działających przez cały czas
@Jurigag: łoo xD. dużo informacji. Zapoznam się z tematem. Jeżeli chodzi o wydajność to wiadomo, dużego ruchu się nie spodziewam. Albo to wrzucę na serwer, albo po skończeniu zakopię na githubie/dysku. Ale dzięki wielkie, przyda mi się to.
@Ponc3k: po to że jak wyżej napisałem 1 łatwiejsze w implementacji 2 niepotrzebna nam dwustronna komunikacja, to nie jest archaiczna technologia, po prostu technologia do innych zastosowań