No i miasta top5 przez ultra drogie mieszkania zniechęcają i uniemożliwiają młodych Polaków do zakładania rodzin i posiadania dzieci

mamy wiele powiatów nie perspektywicznych gdzie praca to za minimalną i brak wybory
- kilka dużych miast z miarę ok rynkiem pracy ale koszmarnym rynkiem mieszkaniowym, gdzie 75-85m mieszkanie odpowiednie dla rodziny 2+2 kosztuje ponad 1mln złoty.

Trzeba czekać aż zacznie spadać liczba polaków i może będzie lepiej koło 2045, gdy ubędzie z 3,5-4mln ludzi
Lukardio - No i miasta top5 przez ultra drogie mieszkania zniechęcają i uniemożliwiaj...

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

⚖️ Przełomowy wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie w sprawie programu „Czyste Powietrze”. Sąd nakazał WFOŚiGW wypłatę blisko 40 tys. zł dotacji wraz z odsetkami, uznając argumentację funduszu o rzekomo zawyżonych kosztach inwestycji za nieuzasadnioną.

📊 Z danych zebranych przez redakcję ŚwiatOZE.pl wynika, że w skali kraju wojewódzkie fundusze wypowiedziały ponad 5600 umów o dofinansowanie pozbawiając beneficjentów pieniędzy na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Mimo tysięcy rozwiązanych umów, do sądów z powództwa beneficjentów
SwiatOze - ⚖️ Przełomowy wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie w sprawie programu „Czyste...

źródło: soze_Posty IG - 2026-06-26T151216.542

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto takie szeregi kupuje? 72 metry? 60 metrów "ogródka"? Cena prawie 9k/metr i to jeszcze w Olsztynie. Na górze pokoiki po 9 metrów i 11 metrów sypialnia.....to już lepiej w bloku siedzieć, niż przenosić się na osiedle domków jednorodzinnych i samemu siedzieć w czymś takim
#nieruchomosci #olsztyn #szeregowka
Zopyross - Kto takie szeregi kupuje? 72 metry? 60 metrów "ogródka"? Cena prawie 9k/me...

źródło: gto

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ładnie spada w Olsztynie. Widzę, że niektórzy mają problem z ciśnieniem i po dwa razy w miesiącu odświeżają w desperacji swoje kurniki. Miasto z rynkiem pracowniczym na poziomie powiatu ale cenami nieruchomości jak z Poznania. Cyrki świata.
#olsztyn #nieruchomosci
Zopyross - Ładnie spada w Olsztynie. Widzę, że niektórzy mają problem z ciśnieniem i ...

źródło: opl

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skoro developerka w Olsztynie zaczyna takie promocje i to jeszcze na świeżutki beton w leśnym otoczeniu, to ciekawe jaka przyszłość czeka te wszystkie apartamenty na wtórnym powstawiane za 14-16k/metr. Trzeba obserwować czy swoje promocje rozpoczną pozostałe developerskie misie w mieście. Takie 8k to jest w sam raz adekwatne do olsztyńskiego rynku pracowniczego, wszystko wyżej to absurd
https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-olsztyn-dajtki-sielska-52m2-mzn2043102359
#olsztyn #nieruchomosci
Zopyross - Skoro developerka w Olsztynie zaczyna takie promocje i to jeszcze na śwież...

źródło: km

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zopyross: 14-16k to jedno wielkie xd w olsztynie. 8k to cena adekwatba DLA tej dziury zapadlej. Dziwie sie ze ktos tam jeszcze mieszka. Tylko wyroku odzie sie tam dorobic przy tych kosztach zycia. Na zatorzu w wielu miejscach jest jak w 2007...nawet tagi na scianach.
  • Odpowiedz
✨️ Jak znaleźć dobrego dermatologa w Warszawie i Olsztynie?
Mireczki z #warszawa #olsztyn polecicie jakiegoś konkretnego dermatologa czy kogoś od medycyny estetycznej który pomógłby mi pozbyć się "znamiona" bo tak to ja nazywam choć nie jestem tego pewien ale mam to odkąd pamiętam. Mam to dziadostwo na praktycznie całej długości palca wskazującego, wygląda trochę jak znamię brodawkowe co też mówiły mi dwie dermatolożki u których byłem ale nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie miast "tier 2" jest najlepsze do życia? Mieszkam w #warszawa od 7 lat i w końcu doszedłem do wniosku, że to miasto nie jest do życia.

Zastanawiam się pomiędzy #lodz #katowice #poznan #olsztyn. A może inne?

#mieszkanie #nieruchomosci

jakie miasto

  • Łódź 22.7% (56)
  • Katowice 33.2% (82)
  • Poznań 27.9% (69)
  • Olsztyn 16.2% (40)

Oddanych głosów: 247

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś wie w jaki sposób rozpoczną budowę Nowobałtyckiej? wezmą się od strony lidla przy tym domku do wyburzenia czy rozpoczną w kilku miejscach na raz? są jakieś plany? wizualizacja? Wykonawca ma wejść pod koniec czerwca, pytanie gdzie konkretnie wjadą koparki
https://radioolsztyn.pl/nowobaltycka-z-zielonym-swiatlem-miasto-podpisalo-umowe-z-wykonawca/01874289
#olsztyn
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

U mnie na osiedlu połowa ludzi już teraz nie segreguje. Jak wskoczy mi podwyżka to też to pierdziele, wszystko idzie do zmieszanych...
  • Odpowiedz
@Typhon: system kaucyjny jest tego powodem, między innymi. Jeśli firma nie ma już surowca do sprzedaży, który oddawaliśmy im jako część zapłaty za wywóz śmieci to musi to odbić w podwyżkach. Przecież mowa o tym była już przed wprowadzeniem systemu. A Polaczki się cieszą że odzyskują 50 gr i jeszcze sami noszą jak pieski posłuszne XD a oddają wam za surowiec? XD XD hahahaha
  • Odpowiedz