Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

W zeszłym roku wielu z Was śledziło moją tułaczkę po mikropaństewkach Oceanii oraz późniejszą podróż koleją transsyberyjską z Pekinu do Warszawy.

Miło jest mi poinformować, że obecnie wyruszam w kolejną podróż, tym razem w Róg Afryki. Docelowo za parę tygodni muszę być w Sudanie, gdzie będę jechał lądem z Półwyspu Synaj, stamtąd natomiast w miarę czasu i możliwości postaram się odwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Chciałbym dotrzeć do Somalii, natomiast niebawem ma zostać otwarta kolej pasażerska z Addis Ababy (Etiopia) do Dżibuti (eee... Dżibuti?), którą fajnie byłoby się przejechać jako jeden z pierwszych Białasów.

Ostatni raz na Czarnym Lądzie byłem kilkukrotnie 5 lat temu, wtedy odwiedzając 9 krajów Afryki Zachodniej zastanawiałem się, jak mocno różni się od tej Wschodniej.

Tradycyjnie już, pod tagiem będę wrzucał jakieś podpatrzone ciekawostki i zdjęcia, raczej tak jak zwykle, z lekkim jajem, pompatyczne opisy biedy i wojen zostawiam profesjonalnym blogerom. Od czasu do czasu także jakieś krótkie opowiadanko na blogu (choć mam nadzieję, że spotkam jak najmniej afrykańskich Wieśków ;) ).

Do usłyszenia!

#wanderlust - tag z mojej obecnej podróży po Afryce Wschodniej (oraz wcześniejszych tułaczek).

#podroze #podrozujzwykopem #afryka #tworczoscwlasna #blog #sudan #etiopia #opowiadanie #ciekawostki
źródło: comment_Q1ZoMChwuzfdDlDTcRjLqDEUwVeRQiYu.jpg
  • 21
@BQP: dobra uwaga. Trasa, do pewnego momentu, nie jest aż tak hardkorowa jakby się mogło wydawać. Zakładam jednak, że chodzi Ci o tę Somalię. To, jeżeli w ogóle miałoby dojść do skutku, nie byłoby oczywiście robione w pełni indywidualnie z mordą na pączki. W swoim czasie oczywiście to doprecyzuję, żeby żadnemu dzieciakowi nie przyszło do głowy tego kopiować w sposób backpackerski.
lepiej sobie napisz testament za wczasu, żeby potem nie było, bo trasę masz iście samobujczą. Porwą Cię dla okupu i tyle z Twojej podróży, albo od razu odstrzelą licząc na kilka dolarów w kieszeni.


@BQP: Zawsze gnije z wykopów którzy poza swoją wsią nigdy nie byli, ale wiedzą w jakich krajach jest niebezpieczne xD Takie same przygłupy mówiły że Faza nie przeżyje swojej trasy, a tak się zabawił przez Afrykę że
Somalia, taka bezpieczna i fantastyczna...


@BQP: Na pewno bardziej bezpieczna niż Irak podczas wojny i co? I gówno bo takie wykopki wychodzą z założenia że ludzie to by wszędzie tylko mordowali i nic więcej. Faza też był w Somali i się świetnie bawił.