Wpis z mikrobloga

W #lodz powstanie podziemna kolej, powszechnie nazwana metrem. Uważacie to za dobry pomysł? Zapraszamy do artykułu na naszej stronie, w którym przypatrujemy się tej spektakularnej inwestycji link.

Oto fragment

Według przedstawicieli ZIM, po wybudowaniu tunelu Łódź ma szansę stać się głównym węzłem przesiadkowym w Polsce. Pojawi się tam więcej pociągów łączących duże polskie miasta oraz pociągi międzynarodowe. Łódź Fabryczna przestanie być dworcem czołowym. Tunel w znacznej części będzie drążony specjalną tarczą. Później tory znajdą się tam nawet na głębokości 30 metrów. Pozostałe fragmenty będą wykonywane metodą odkrywkową.


Wykop: https://www.wykop.pl/link/4051595/metro-w-lodzi-czyli-o-spektakularnej-inwestycji/
#ciekawostki #budownictwo #metro #kolej #polska #urbanistyka #transport #pociagi #komunikacjamiejska #transportpubliczny
Projekt_Inwestor - W #lodz powstanie podziemna kolej, powszechnie nazwana metrem. Uwa...

źródło: comment_S2uiI7VdaLCVjZ0YDLXedPMrkVbhqtBk.jpg

Pobierz
  • 12
@sargento: Na razie głównie twoje lamenty na wypoku się przewijają. Mam za zasubskrybowany profil EL i tyle nie #!$%@?ą w temacie...

@mozeglupiemozenie: Nie będą raczej odkrywać cudów, ale nie byłbym taki pewny o szkody górnicze. Ja osobiście przewiduję, że jebnie im jakaś kamienica na trasie. Np. ta która już popękała od tramwajów (Narutowicza, granicząca z działką po synagodze).