Wpis z mikrobloga

@wolnosc: Ja również jestem przeciwko podatkom dochodowym dla osób fizycznych,zostawiłbym niski CIT,ale mam do was pytanie powiedzcie mi proszę co byłby w stanie zrekompensować w jakimś stopniu dziurę budżetową która mogłaby powstać po likwidacji dochodowego,ja mam swój pogląd,studiuje tą tematykę,wiec mniej więcej wiem co byłoby w stanie uzupełnić dziurę,ale chciałbym się dowiedzieć co wy na ten temat sądzicie :)
@wolnosc:

2017 rok, a młodociani fanatycy Korwina nadal nie wiedzą czym jest zrównoważony rozwój i że każe działanie tworzy trudne do skwantyfikowania koszty zewnętrzne.

Sustainable development is the organizing principle for meeting human development goals while at the same time sustaining the ability of natural systems to provide the natural resources and ecosystem services upon which the economy and society depend. The desired result is a state of society where living
@Xianist: @PanLogik: Podatki są potrzebne do budowanie dróg,mostów i zapewnienia do sprawnego działania państwa,ale dorabianie zbędnej ideologii do ekonomii jest po prostu żenujące,ekonomia to nie jest biblia i nie ma jednej recepty na rozwiązanie różnych problemów.
@Kielek96:

Podatki są potrzebne do budowanie dróg,mostów


Te rzeczy mają jakoś magiczna cechę która sprawia, że rynek nie może ich dostarczyć?

zapewnienia do sprawnego działania państwa


Sprawnego w rabowaniu.

ale dorabianie zbędnej ideologii do ekonomii jest po prostu żenujące,ekonomia to nie jest biblia i nie ma jednej recepty na rozwiązanie różnych problemów.


Problem kradzieży jest problemem moralnym(choć oczywiście ekonomicznym też).

I prawie zawsze istnieje tylko jedno rozwiązanie które jest najlepsze.
@PanLogik: Gdzie na świecie mosty,drogi,elektrownie buduje się bez udziału państwa? Jak finansować policję,wojsko,służby specjalne bez podatków?

Porównanie do złodziei trochę nietrafione bo złodziej zabiera ci pieniądze raczej nie wybuduje ci domu albo drogi co nie?

Zgodzę się natomiast z tym że podatki dochodowe są złe i trzeba ja zlikwidować :)
@Za_jakie_grzechy: Ależ ja się zgadzam z partią wolność w sporej części,tylko że moim zdaniem państwo zamiast na socjal powinien wydawać na rozwój i tylko to mnie różni z kolegą powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez sprawnej infrastruktury państwo oraz naród nie może się rozwijać i zbudować silnej gospodarki,przykład? Ukraina,Rosja tam jest sporo oligarchów którzy płacą bardzo mało podatków stać by było ich na wybudowanie dobrych dróg,skoro państwo
@Kielek96:

Gdzie na świecie mosty,drogi,elektrownie buduje się bez udziału państwa? Jak finansować policję,wojsko,służby specjalne bez podatków?


W wielu miejscach. Finansować prywatnie.

Porównanie do złodziei trochę nietrafione bo złodziej zabiera ci pieniądze raczej nie wybuduje ci domu albo drogi co nie?


To, że zabiore Ci 10 zł, a potem być może przyniosę Ci butelkę wody nie zmienia faktu, że Cię okradlem.
@PanLogik: Prywatne wojsko i policja,cumplu to by była anarchia

Bardzo dobrym przykładem tego co mówisz jest niestety I Rzeczpospolita,tam były wprowadzone mechanizmy o których mówisz i źle to się skończyło( ͡° ʖ̯ ͡°)

Państwo jest potrzebne po to by mogło nas chronić,to że socjaliści,komuniści którzy niestety nami rządzą wykorzystują nasze pieniądze do kupowania głosów i marnowania naszych pieniędzy które są nam zabrane,nie znaczy że nie powinno być
Ukraina,Rosja tam jest sporo oligarchów którzy płacą bardzo mało podatków stać by było ich na wybudowanie dobrych dróg,skoro państwo tam zawiodło i nie chce budować dróg to dlaczego ci oligarchowie nie chcą samemu tych dróg wybudować?


Tylko należy zadać sobie pytanie, skąd się wzięły ich fortuny, prawda? Ile z nich powstało na współpracy z państwem?

Poza tym nie byli w próżni, korzystali chyba z infrastruktury pozostałej choćby
za ZSRR.

Do takiej sytuacji