Wpis z mikrobloga

Mirki dziwna sprawa,
Brat zostawił PC na uśpieniu bo szedł do sklepu. Po 30min wraca, wybudza PC i nagle reset a na monitorze nic, czarny ekran. PC się ładuje, słychać że pracuje ale po 15 sekundach się resetuje, obrazu brak.
Dobra nie ma sensu, wkładam swój zasilacz do PC i problem ten sam występuje. Czyli resety co 15 sekund, wentylatory normalnie pracują.
Dobra, może grafika padła - podłączam PC do swojego dodatkowego monitora i problem nadal występuje czyli resety.
Odłączam PC. Podłączam swój monitor do mojego PC i co? Monitor nie działa...nie wykrywa sygnału na żadnym z gniazda a co najgorsze NIE DA SIĘ WEJŚĆ DO ŻADNYCH USTAWIEŃ! Można tylko włączyć i wyłączyć monitor przyciskiem, na żadne inne przyciski nie reaguje. Tylko wyświetla sie komunikat ''Monitor Going sleep'' i świeci się dioda na pomarańczowo. Coś mi już zaczęło śmierdzieć. Idę do brata monitora a tam...również monitor nie reaguje na przyciski, nie da się wejść do ustawień, zmienić kontrastu no nic. Tylko zapala się pomarańczowa dioda. Również nie wykrywa sygnału.
Dla mnie jest to naprawdę dziwna sprawa, zawsze z każdym PC dawałem sobie radę naprawić, złożyłem sporo PC ale taki problem pierwszy raz mnie spotyka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Komputer to:
CPU: Intel i5 4460
MOBO: MSI H81M-P33
RAM: 2x 4GB Crucial Balistix Sports 1600Mhz
HDD: WD Blue 1TB
PSU: OCZ CoreXStream 500W (od 2013 lipiec - żadnych problemów, działa na innym zestawie PC)
GPU: Gigabyte GTX 950 2GB

Powyższe części zostały zakupie 1 lutego 2016 (oprócz dysku, zasilacza) w sklepie morele i ktoś się orientuje do kiedy jest gwarancja na powyższe części? 2 lata? Jak reklamować coś co się zepsuło? Ile się czeka? (same części bo PC sam składam)

Także z czym jest problem że PC się resetuje co 15 sekund i 2 monitory pod które był podpięty PC przestały reagować na panel przycisku z ustawieniami i nie wyświetlają obrazu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. Ktoś się orientuje ile kosztuje diagnostyka w Gral w #gdansk ?
#pcmasterrace #komputery #komputer #informatyka #problem #steam #serwispc #morele #internet
  • 29
@Marcinowy: Domyślam się, że próbowałeś już prawie wszystkiego. Możesz jeszcze rozejrzeć się za jakimiś przepięciami, czyli sprawdzić porty USB/sloty PCI czy jakiś paproch czy coś innego nie spowodowało przepięcia. Tak samo wszystkie kable od zasilacza/dysku/obudowy no i wtyczki, zwłaszcza monitora i grafy. Przeczyść to co się da szybko przeczyścić.

Martwi mnie trochę ten brak możliwości wejścia w ustawienia. Próbowałeś innych gniazd by dostarczyć prąd?