Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirki i Mirabelki :)

..............................................................................................................................

Dzisiejszy wpis poświęcę ponownie zdrapce "500 000 w Banku". Ostatni raz pisałem o niej coś więcej 4 tygodnie temu - wpis dostępny tu: https://www.wykop.pl/wpis/27951317/wpis-kierowany-do-mirkow-obserwujacych-tag-wykopsk/ . Już wtedy mówiłem, że na ówczesną chwilę jest to najlepsza możliwa zdrapka do zakupu. Po tych czterech tygodniach sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Został przekroczony statystyczny Złoty Punkt przez który widać już zwiększone zainteresowanie tą zdrapką.

O jaki złoty punkt mi chodzi?
Chodzi o punkt wg którego zaczyna opłacać nam się wykupić wszystkie pozostałe zdrapki bo wyjdziemy na tym na "+"! Statystyka podpowiada, że punkt ten został przekroczony w środę, 6 grudnia. Uzupełniając ranking w czwartek widziałem już opłacalność na poziomie 2%. Po danych z wczoraj opłacalność wynosi 3%.

Dlaczego ta zdrapka jest aż tak ciekawa?
Bo nadal dostępne są wszystkie nagrody główne! Lotto przewidziało 2 nagrody główne. Każda to 500 000 zł. Do dnia dzisiejszego (9 grudnia) żadna z tych nagród nie została wydrapana pomimo tego, że wyprzedało się już ponad 95% nakładu! Z początkowych 4 000 000 losów w sprzedaży pozostało jedynie około 197 500. Oznacza to, że szanse na to, że przy zakupie jednego losu trafimy nagrodę główną wynoszą 0,0010%!

A teraz jeszcze kilka ciekawostek:
- Początkowo na wygrane w tej zdrapce przeznaczono 23 960 000 zł. Obecna pula wynosi 2 541 460 zł. Oznacza to że pozostała kwota stanowi niecałe 11% całościowej puli przeznaczonej na wygrane!
- Z pozostałej puli aż 1 000 000 zł to kwota przeznaczona na wypłatę nagród głównych! Oznacza to, że 39% tego co zostało to kwota przeznaczona na wypłatę najwyższych nagród. Przy obecnym tempie sprzedaży niedługo należy się spodziewać sytuacji w której ponad połowa puli na wygrane zostanie przypisana do dwóch nagród głównych!
- Wg danych na podstawie nagród IV stopnia szacuje się pozostały nakład losów na 197 500 sztuk. oznacza to, że koszt ich zakupu to 1 975 000 zł. Statystyka dla tego przypadku mówi o wygranej w kwocie 2 028 000 już po odjęciu podatków! Co w tym wypadku pokazuje, że wykupując wszystkie pozostałe losy wychodzimy 53 000 zł na "+"! Jest to jedyna taka zdrapka obecnie dostępna w sprzedaży. Drugie miejsce zajmuje zdrapka "Złota Rybka" w której wykupując pełny zakres zdrapek w gorącym przedziale jesteśmy stratni na kwotę 43 143 zł.

Uwagi:
- Możliwe, że wygrywające zdrapki zostały wyrzucone do kosza przez jakiegoś nieuważnego drapacza. Jest to jednak mało prawdopodobne gdyż w tych zdrapkach Totalizator Sportowy zdecydował się najprawdopodobniej na umieszczenie nagród głównych pod symbolami sejfu. Patrząc na główne wygrane w siostrzanej zdrapce "250 000 w Banku" wydaje się być trudnym do wyrzucenia losu z jawnym podaniem symbolu na polu wygrywających liczb. Dlatego ja uważam, że wygrywające zdrapki dalej gdzieś leżą. Może to jest jakaś stacja paliw, może jakaś Żabka czy Fresz albo też po prostu jakaś normalna kolektura Lotto w środku miasta. Tego nie wiemy, ale jeżeli macie ochotę na podrapanie czegoś to na pewno powinno być to "500 000 w Banku".
- Zdrapka staje się być trudno dostępna i można odwiedzić nawet 10 czy 30 kolektur i w żadnej nie kupić nawet jednej sztuki. Jeżeli bardzo zależy Wam na większych ilościach to polecam napisać maila do swojego oddziału z prośbą o przekazanie listy kolektur w których ta zdrapka jest dostępna. Mapa oddziałów z adresami email dostępna jest tutaj: http://www.lotto.pl/kontakt/oddzialy
Odpowiedź przychodzi przeważnie w ciągu 2 dni roboczych. Czasem jest to zwykła wiadomość tekstowa w formie tekstu w tabelach a czasem plik Excel w załączniku. Poszukiwania zdrapek z takimi listami stają się zdecydowanie prostsze i pozwalają zaoszczędzić naprawdę dużo czasu bo wiesz gdzie iść a czasem nawet można dostać informację, ile w danym punkcie zdrapek znajdowało się np. dnia wcześniejszego, dzięki czemu wiadomo, że w punkcie ABC jest tylko jedna sztuka a w punkcie XYZ aż 50 sztuk! :)

PLANOWANE ZAKOŃCZENIE SPRZEDAŻY ZDRAPKI "500 000 W BANKU" ZOSTAŁO USTALONE NA 17 STYCZNIA 2018 ROKU.

Do wpisu dorzucam zdjęcie użytkownika blank1981 z forumlotto.pl który pochwalił się tym co udało mu się uzbierać w swojej okolicy. W temacie tej zdrapki na tym forum zaczynają się pojawiać też zdjęcia innych użytkowników, a to oznacza, że polowanie rozpoczęło się na dobre. Mam nadzieję, że główne nie wrócą do Totalizatora Sportowego tylko ktoś zdąży je jeszcze wydrapać. Byłoby super jakby był to ktoś z nas.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :) Jeżeli uda Wam się upolować kilka sztuk "500 000 w Banku", lub w Waszej okolicy są jej spore ilości niemożliwe przez Was do wykupienia to dajcie znać pod tym wpisem. Może Wasz sąsiad/sąsiadka z mirkoblogu wpadną na większe zakupy!

Pamiętajcie, że aktualizowany ranking zdrapkowy dostępny jest dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora #zdrapki #zdrapka #lotto
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_G4cMdP7zdqUzKOwN6JqtwqIIitRiCcsA.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Nutaharion coś mi apka wycina posty.
Gdyby nie ta lista to dalej bym nie kupił, oni dowiadują się odemnie że mają te zdrapki, najpierw mówią że nie. Przekopuje im kartony i się znajdują, nie wiem czy faktycznie nie wiedza czy chowają, ale udało się kupić na szczęście. Dzięki wielkie za kontakt, oddział dalej nie odpisał:-)
  • Odpowiedz
  • 0
@goraceparofki oni nie wiedzą co mają. Ja mając listę zaczynałem rozmowę od "poproszę zdrapke 500 000 w banku", jak odpowiedzieli że nie ma to "to dziwne, bo w Katowicach powiedzieli że dostanę ja u państwa..., Może całą paczkę, w ogóle nie otwartą państwo mają?", Czasem nawet udawało mi się wyprosić dostęp do terminala i sobie samemu sprawdzałem xD
Wtedy się znajdowała, albo naprawdę nawet terminal mówił, że jej nie ma jakimś cudem.
  • Odpowiedz
@wykopowaswinia: np. w Gliwicach nie miałem problemu z kupieniem. Jak kupiłem resztę to na drugi dzień pojawiała się następna otwarta paczka, później następna, i z tego co wiem znowu jakaś jest. W oficjalnym punkcie Lotto w Tesco na Łabędzkiej upycha je w zdrapkomacie i próbuje wyprzedać. Tylko pieniędzy brakuje :P
  • Odpowiedz