Wpis z mikrobloga

Mam problem, jestem w #ciaza w pierwszym trymestrze. Męczą mnie nudności, ból żołądka i oczywiście wymioty. Dzisiaj prawie nic nie zjadłam. Wymiotuje po wszystkom, sama nie wiem co mam jeść. Pije wodę z imbirem i cytryną i jako tako ciut lepiej. Na domiar złego męczt mnie paskudny kaszel.
Poradźcie co mogę zjeść, napić się aby polepszyć swój stan. Mi brakuje pomysłów.
#medycyna
  • 21
@kulu niestety nie pocieszę, bo trzeba przeczekać, ale mi troche pomagały tic-tacki owocowe na ten niefajny posmak w ustach albo pare gryzów jabłka
@kulu: nudności w ciąży są skutkiem tego, że organizm odrzuca rzeczy, które mogą zaszkodzić płodowi. Chodzi również o metabolity produktów, które są (dla nieciężarnych) zupełnie neutralne - np. ziemniaki. Diety nie doradzę, jednak myślę, że dobrym pomysłem byłoby zrobienie badania krwi i próba skomponowania diety pod kątem niedoborów.
@sony_halit badania będe robić pod koniec tygodnia
@MalaHelenka progesteron biorę, przeciwwymiotnych nie łykam. W poniedziałek udam się do rodzinnego bo kaszel mam utrudniający życie. To moja druga ciąża, ale reraz jest gorzej z objawami.
@kulu jak tak dłużej będzie to zgłoś się do szpitala na kroplówkę. Cierpisz widocznie na niepowściągliwe wymioty ciężarnych. To już nie tylko objaw ale poważna choroba :(