Wpis z mikrobloga

Czytam opinie o serialu "1670", i jedni tak, drudzy siak, więc mówię "a co mi tam, obejrzę". Spodobało mi sie to przerysowanie każdej wady i postaci xD smiechlam nie raz, ale żeby zrozumieć ten serial, to chyba trzeba mieć dystans do siebie i świata. Bez tego nie podchodzić z kijem, bo każdy będzie widział lewactwo, prawactwo i inne uje.

Osobiście jestem ukontentowana. Świetna satyra.

#1670 #netflix #seriale
  • 68
@cirilla1989: ja obejrzałem 3 i pół odcinka. Naprawdę chciałem dac temu szansę. Litwin jest zabawny ale ogólnie jest tak #!$%@?, że aż zęby trzeszczą. Mam wrażenie, że twórcy chcieli wrzucić w to na siłę każdy mozliwy tekst jaki im wpadł do głowy i wydał się śmieszny. Porównywanie tego do Norsemen( jak to robią niektórzy) to jak porównać Manchester United do Wigry Suwałki. Miało to potencjał i pomysł ale polska szkoła sztuki
@cirilla1989: To nie chodzi o to, ze nie lubie. Np. Norseman bawił mnie bardzo. wizualnie jest super, pomysł jest ok. Problem w tym, że to jest zwyczajnie nierówne i przeładowane gagami. Miałem wrażenie jakby twórcy potraktowali dosłownie każdy tekst w tym serialu jak bejsbola i walili mnie nim po głowie- śmiej się, smiej się, no smiej się. Brakuje temu subtelności. W karykaturę tez trzeba umieć. Ten serial to jest dla mnie
@SpalaczBenzyny: A szkoda strzępić ryja, mam to samo, czytam te różne komentarze i się zastanawiam czy piszą je nastolatkowie, którzy z roku na rok odkrywają coś oczywistego, czy całe społeczeństwo się uwstecznia od tej codziennej #!$%@? propagandą z obu stron, tiktoka i innych bzdur... serio, roztrząsać luźny serial satyryczny czy kogoś obraża i z czyją wersją historyczną jest zgodny. Ba, słyszałem nawet od jednego młotka, że bardzo poleca i mu się
@cirilla1989: Ale czy ja napisałem, że mi przeszkadza Twój komentarz? Omijam, dokładnie tak jak piszesz, to pierwszy mój komentarz dot. tego serialu, poprawka - drugi. Napisałem, że te wielkie elaboraty o serialu, który jest zwykłą satyrą i leży gdzieś między serialem komediowym, a kabaretem nie mają większego sensu.