Wpis z mikrobloga

Typowa #elektroda jest typowa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3406308.html

Gość zrobił sobie sprawdzanie położenia zamka, bez jakiejkolwiek INGERENCJI w drzwi czy ościeżnicę. Wykorzystał tani jak barszcz #esp8266 i (o zgrozo!) magnetometr za 2 dolary

Komentarze bez konstruktywnej krytyki, większość odradza wykorzystanie tego modułu jako przerost formy nad treścią oraz zaleca bardziej skomplikowane rozwiązania z ingerencją w zamek :) Oczywiście nikt nie napisze, że dzięki temu modułowi może mieć teraz masę możliwości, w tym tak oczywiste sprawdzanie położenia zamka przez INTERNET :)

uC do czytnika zamknięcia? Szkoda mi się już dalej rozpisywać.

Wiedza wiedzą, nauka nauką, ale wg mnie już na starcie rozmyślanie o zastosowaniu uC i ogólnie stosunkowo drogiej jak na efekt końcowy elektroniki mija się z celem. To tylko rygiel...

użycie trójosiowego magnetometru jest zdecydowanie na wyrost. Jak dla mnie, człowieka, który upraszcza co się da (być może wpływ na to miało programowanie procesorów 6502 w starusieńkich commodore gdzie każdy bajt się liczył) jest to po prostu marnotrawstwo.

Nie prościej bu było zamontować czujnik indukcyjny lub mikro-wyłącznik z dzwignią

Przedstawione rozwiązanie jest chyba jednym z najbardziej pogmatwanych, jakie można sobie wyobrazić. Można przecież wyjąć kasetę zamka, zabudować w środku urządzonko

Witam. Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Do kontroli rygla można by śmiało zastosować najzwyklejszy na świecie kontaktron


#elektronika #arduino #bekazelektrody #elektryka #mikrokontrolery
xtedek - Typowa #elektroda jest typowa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic340...

źródło: comment_cnvIlBw0RJLjihdatxlBKy8Rf1w2g6QP.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@xtedek: Zauważ iż wypok jest podobny. Cokolwiek nie zrobisz to zawsze znajdzie się paru wykopków którzy to znegują. Tak więc nie elektroda ale polska mentalność.
  • Odpowiedz
@fishery: Jednak jest różnica między "znajdzie się paru którzy znegują" kontra "znajdzie się paru którzy pomogą" i jednak proporcje względem wypoku i elektrody są inne. Na elektrodzie siedzą ludzie którzy przegapili 20 lat temu rozwoj internetu w polsce i nadal myślą, że tylko od nich się da wiedzę wyciągnąć, a to kosztuje. Nie ma na elektrodzie systemu wysyłania premium SMS ani robienia przelewów, to trzeba zapłacić płaszczeniem się, proszeniem, błaganiem etc...
  • Odpowiedz
@furia_narasta: @fishery: Ale najlepsze jest to, że ten ich mityczny "przerost formy nad treścią" w postaci np. wykorzystywania uC jest już zupełnie zdezaktualizowany. Tak było kilkadziesiąt lat temu. W dzisiejszych czasach IoT, gdzie sprzęt jest o wiele tańszy można sobie pozwalać (a czasem nawet trzeba) na wykorzystywanie elektroniki na pół gwizdka. Tym bardziej urządzenia z możliwością aktualizacji oprogramowania, gdzie na etapie projektowania często nie do końca wiadomo jak się oprogramowanie
  • Odpowiedz
@xtedek: Podsumuje to w ten sposób:
Temat elektrody był poruszany na wykopie wielokrotnie. Zamiast pisać bezsensowne posty użyj opcji "szukaj". Zamykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xtedek Ludzie nie rozumieją że w takich projektach liczy się: koszt projektu, niezawodność, innowacja. Autor prezentuje jedno ze słabszych rozwiązań, jeśli założyć że to ma po prostu działać to ok. Ale nie chciałbyś żyć w świecie w którym wszystko jest robione tak żeby ledwo się kupy trzymało. Tutaj to są groszowe sprawy,ale im projekt większy tym bardziej koszta się zwiększają. Lepiej się uczyć dobrze, a nie byle jak. Pytanie jeszcze jaki jest
  • Odpowiedz
@dktr tzn bardziej mnie interesuje czy szumy mogą wpłynąć na bledny odczyt, chcoiaz w takim zastosowaniu to nie ma znaczenia. W sumie to nie wiem czy to możliwe tylko pytam z ciekawości. Na razie jestem początkujący w tych tematach, ale się uczę cały czas.
  • Odpowiedz
Autor prezentuje jedno ze słabszych rozwiązań, jeśli założyć że to ma po prostu działać to ok.


@progressive: albo mi się nie chce czytać tych bufonów dostatecznie długo, albo jakoś nikt nie jest w stanie zaproponować lepszego, trzymając się założenia "ograniczyć do minimum ingerencję w zamek i drzwi".
  • Odpowiedz