Wpis z mikrobloga

Typowa #elektroda jest typowa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3406308.html

Gość zrobił sobie sprawdzanie położenia zamka, bez jakiejkolwiek INGERENCJI w drzwi czy ościeżnicę. Wykorzystał tani jak barszcz #esp8266 i (o zgrozo!) magnetometr za 2 dolary

Komentarze bez konstruktywnej krytyki, większość odradza wykorzystanie tego modułu jako przerost formy nad treścią oraz zaleca bardziej skomplikowane rozwiązania z ingerencją w zamek :) Oczywiście nikt nie napisze, że dzięki temu modułowi może mieć teraz masę możliwości, w tym tak oczywiste sprawdzanie położenia zamka przez INTERNET :)

uC do czytnika zamknięcia? Szkoda mi się już dalej rozpisywać.

Wiedza wiedzą, nauka nauką, ale wg mnie już na starcie rozmyślanie o zastosowaniu uC i ogólnie stosunkowo drogiej jak na efekt końcowy elektroniki mija się z celem. To tylko rygiel...

użycie trójosiowego magnetometru jest zdecydowanie na wyrost. Jak dla mnie, człowieka, który upraszcza co się da (być może wpływ na to miało programowanie procesorów 6502 w starusieńkich commodore gdzie każdy bajt się liczył) jest to po prostu marnotrawstwo.

Nie prościej bu było zamontować czujnik indukcyjny lub mikro-wyłącznik z dzwignią

Przedstawione rozwiązanie jest chyba jednym z najbardziej pogmatwanych, jakie można sobie wyobrazić. Można przecież wyjąć kasetę zamka, zabudować w środku urządzonko

Witam. Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Do kontroli rygla można by śmiało zastosować najzwyklejszy na świecie kontaktron


#elektronika #arduino #bekazelektrody #elektryka #mikrokontrolery
Pobierz xtedek - Typowa #elektroda jest typowa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic340...
źródło: comment_cnvIlBw0RJLjihdatxlBKy8Rf1w2g6QP.jpg
  • 26
@Vladimir_Kotkov: kasty na forach to normalka, nawet na zwykłych.

Tego typu specjaliści z dziedzin ścisłych są.. Ciężko mi to określić. Można to nazwać łagodnym Aspergerem. Do elektrody dodaj też ludzi, którzy wychowywali się i zdobywali wiedzę za komuny plus jeszcze fakt że oni tym systemem cały czas żyją.

Ten "lekki Asperger" i ten cały sposób myślenia pomnóż przez setki jeśli nie tysiące userów. Wyobraź teraz sobie jak głębokie szambo to jest.