Wpis z mikrobloga

W takim razie czym jest faszyzm?


@ratunkowa-plyta-chodnikowa: "Oto jak Eco definiuje „14 cech charakterystycznych faszyzmu”:
1) Brak miejsca na rozwój wiedzy (tradycjonalizm)
2) Odrzucenie modernizmu, irracjonalizm
3) Kult działania dla samego działania, podejrzliwy stosunek do świata intelektualnego
4) Uznawanie odmiennych poglądów za przejaw zdrady
5) Rasizm
6) Szukanie poparcia przede wszystkim u sfrustrowanych klas średnich
7) Nacjonalizm, wiara w teorie spiskowe
8) Postrzeganie wrogów jednocześnie jako nadzwyczajnie silnych i nadzwyczajnie słabych
@pk347 hahahah, #!$%@? kogo obchodzi definicna faszyzmu, wedlug eco. Kazde pojecie, ma swoja jedna definicje ustalona, przez instytucje, ktora ma do tego kompetencje, absurdem jest poszerzanie definicji zbrodniczej ideologii, a potem nazywanie ludzi spelniajacych jeden z punktow definicji, zawierajacych sie w rozszerzeniu, ktore samemu sie nadalo, wyznawcą tej ideologii. Jest to zwykle oczernianie i manipulacja, poniewaz jak nazywasz kogos faszysta to kazdy zaklada ze nie uzywasz definicji wymyslonej przez twojego lewackiego guru
@pk347 Mógłbym się dowiedzieć gdzie Eco podał te 14 cech? Szukałem kiedyś w google, ale nie znalazłem nic wiarygodnego.

@Rekordnaklate110 Nazywanie Eco (bo z twojego bełkotu wynika, jak rozumiem, ze chodzi o niego) "lewackim guru #!$%@?ą" zupełnie nie przystoi. Nie wiem, jakim prawem możesz obrażać tak wybitną osobę.
@Rekordnaklate110: Po pierwsze, nie każdy musi przeglądać mirko cały czas i odpowiadać natychmiast, kiedy sobie zażyczysz. W swojej wypowiedzi odniosłem się do ilości wulgaryzmów i tego, jak na końcu obrażasz współrozmówcę, tak jak teraz obrażasz mnie. Nie wiem, jak z mojej wypowiedzi odczytałeś, że mam lewicowe poglądy (czemu nie mam zamiaru przeczyć, bo ostatnimi czasy wstyd nazywać się osobą prawicową), skoro tylko zadałem pytanie i wytknąłem ci chamstwo.