Wpis z mikrobloga

@fervi: "Nie sa powszechnie akceptowane" ... no to jedziemy:

https://sjp.pwn.pl/sjp/powszechny;2506802.html

Czyli jezeli 'powszechny' w/g opini tego kolesia to: 0.01% calej gospodarki to ja cie prosze ...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia

A tam czytamy:

"Efekt ten jest szczególnie silny w przypadku zagadnień wywołujących silne emocje i dotyczących mocno ugruntowanych opinii. Przykładowo, czytając o polityce dostępu do broni, ludzie zwykle preferują źródła, które potwierdzają to, co sami na ten temat sądzą. Mają również tendencję do interpretowania
@skiter: Ale tu przecież nie o to chodzi. Koleś się nawet treści bardzo nie czepiał. Chodzi o jawność i obiektywność. Przecież często na samej polskiej stronie bitcoin.pl przestrzegają przed bańkami, ludzie którzy wierzą, że to będzie waluta przyszłości...
@fervi: no a co maja robic? Siedziec i patrzec jak Janusz + Grazyna #!$%@? kase na BTC bo somsiad kupil Poloneza za BTC?

Takie ludzie musza miec kampanie informacyjan i tym zajmuje sie rzad i jego oddzialy.

Jak koles taki smutny niech prowadzi kampanie 'czym jest krypto' ... a swoje 'opinie' negatywne i kupowanie kogos wsadzi w dupe.
@archemicuss: no ale YT - i ich # to ich sprawa? czy ja sie czepiam np pana X bo nagral material nie taki jaki mi pasuje o robie o tym film? Kolejna drama bo filmik szkaluje moje kojny?

RLY? Ile on ma lat? 10?

Jak mu ktos na filmiku opluje konika pony to tez zrobi filmik:

"Szkaluja mojego Roberta - a ja na nim tak lubie jedzic"?
@skiter Nie jestem youtuberem ale pamiętam, że nie raz różnym osobom zarzucano, że nie ujawniali iż dany materiał był sponsorowany. I to jest chyba niezgodne z regulaminem youtuba/facebooka. A również z podstawami etyki.
@skiter: Po prostu od ludzi oczekuję się obiektywizmu. Inaczej będziesz podchodził do materiału na temat wpływu cukru na zdrowie przedstawionego przez lekarza bez zadnego sponsoringu a inaczej gdy sponsorem jest Coca-cola.
@archemicuss: jaki jest regulamin? nie mam pojecia nie nagrywam ;) - ale skoro takie filmy sa to czemu nie bo YT zyje z reklam 'na stronie/filmie' a to co sobie nagrasz to juz im lotto (o ile jest oczywiscie legalne)

To czy ktos sie spowiada z swoich zarobkow, wykracza DALEKO! Po za dobry smak, niby dlaczego mam mowic ze to sponsorowane a to nie? Jak ktos mi zaglada w portfel to
@archemicuss: Ale nie ma zadnego obiektywizmu, chcesz obiektywne? Poczytaj ksiazki z PWN, albo z domeny edu.pl, jakies prace magisterskie ... tam sa:

- zalozenie
- argument
- dowod
- ewentualnie wlasna opinia

To jest obiektywne, cala reszta scieku YT noname to syf i pelny subiektywizm.

np AstroFaza, SciFun - to mozna nazwac 'obiektywnymi' - bo poruszaja tematy takimi jakimi sa, a nie rozwazania na temat: Moje krypto X jest lepsze niz
@skiter: Bezpośrednio nijak. Jednakże czym jest dług publiczny - jest długiem zaciąganym przez państwo (pożyczkami ogólnie). I goście zamiast oszczędzać na głupotach to wolą sponsorować jutuberów ¯\_(ツ)_/¯

To trochę jakby dach przeciekał, a ty pomyślałbyś - no, pomaluję sobie ściany.
@skiter: Nie wiem w jakiej dziedzinie pracujesz. Ale dla mnie jako naukowca etyka jest na pierwszym miejscu i to nie jest tylko frazes, poza tym to w większości dziedzin tak jest. A tak na szybko znalazlem taki tekst: YouTube policies have long required producers to indicate that a video includes a paid product placement. That's done via a check box in the monetization section of settings for videos. The policy change