Wpis z mikrobloga

Na yt obserwuję kilka, moich zdaniem, ciekawych kanałów. Jednym z nich jest kanał prowadzony przez parę młodych Australijczyków, którzy płyną jachtem dookoła świata. Rzeczona para jakiś czas temu otrzymała od jednego ze swoich widzów, producenta jachtów, katamaran wart 1 milion euro. Słyszeliście może o jakiejś innej sytuacji w której yutuberzy otrzymują tak wartościowy prezent?
#zeglarstwo #podroze #youtube #swiat #ciekawostki
arturo1983 - Na yt obserwuję kilka, moich zdaniem, ciekawych kanałów. Jednym z nich j...
  • 3
@arturo1983: Nie słyszałem o takim prezencie, bo YT to nie moja bajka.

Ale polecam historię pana Ray'a Jardine'a. Który życie zawodowe rozpoczął jako specjalista od lotów kosmicznych, ale wynalazł wspinaczkowe "friendy", potem przez 3 lata razem z żoną żeglował jachtem po całym świecie. Zatrzymując się aby zająć się na poważnie nurkowaniem, albo kajakarstwem arktycznym, albo lotami szybowcowymi.
A na starość był pomysłodawcą turystyki ultralight, którą uprawia cały czas, robiąc co roku
@graf_zero: Dzięki za info, nazwisko zapisane. Ja nie tylko oglądam filmiki na yt, ale też przeczytałem kilkaset książek podróżniczych, część z nich związana była z żeglarstwem. Z mojej strony mogę polecić takich autorów jak:
William Albert Robinson
Leonid Teliga
Villy de Roos
Alain Gerbault
John Clauss Voss
Joshua Slocum