Wpis z mikrobloga

TVP coś mówiła o tym jak Tusk został zaatakowany w Europie za propozycję zniesienia przymusowych kwot na imigrantów?

Wiele krajów ostro zareagowało na język użyty przez Tuska i jego sugestię, że główny ciężar odpowiedzialności powinien spocząć na takich krajach frontowych jak Włochy, Hiszpania i Grecja. Zirytowani byli także liderzy, którzy zapłacili wysoką polityczną cenę za wsparcie kontrowersyjnego planu relokacji, np. niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Włochy, Niemcy i Szwecja zajęły krytyczne stanowisko wobec listu Tuska.

Wypowiadając się w imieniu Komisji na konferencji prasowej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, Avramopoulos nie przebierał w słowach.

– Mój pogląd jest jasny. Dokument przygotowany przez przewodniczącego Tuska jest nie do przyjęcia. Jest antyeuropejski i ignoruje całą pracę

To dla mnie szokujące, – stwierdziła szwedzka eurposłanka Cecilia Wikström. - To bardzo dobry przykład bardzo złego przywództwa europejskiego – mówi Wikström. – To jeden z najgorszych przykładów europejskiego przywództwa, jaki widziałem w ostatnich latach.


źródło

#tusk
#polityka #tvpis
szurszur - TVP coś mówiła o tym jak Tusk został zaatakowany w Europie za propozycję z...

źródło: comment_LliJdE2wO7Yuy8KTuxFxIj0HeOSQOEdw.jpg

Pobierz
  • 7
@szurszur: Nie. Pisze w kontekscie rodaka atakowanego za granicą. Nie jest mi z jego powodu przykro i jak w tvpis zrobią znowu o nim materiał wylewając wiadro pomyj to mnie to nawet nie ruszy. Nie szanuje kłamców