Wpis z mikrobloga

@skiter: na giełdzie się nie trzyma dużych sum, tylko tyle ile aktualnie potrzeba do wymiany. Dobra zasada: wymieniać małymi paczkami na kilku giełdach jednocześnie, wszystkie na raz nie padną. I jak najkrócej trzymać tam cokolwiek.
@bitcoholic: ok, mamy portfele 'offline', czyli jak mam np 1k btc (taki zarcik ;)), i chce to sprzedac, to musze wysylac po X zeby miec 'pewnosc' ze nie zniknie - liczymy tylko gwarancje depozytowa.

http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=100000&From=EUR&To=XBT

100,000 EUR = 6.90743 btc

Ale powiedzmy ze zaokraglimy do 7, bedzie latwiej liczyc:

Mam 1000btc/7 -> 142.857142857 -> 142 przelewy + oplaty za fee + CZAS! ktory trzeba by miec zeby to robic?

Cos zle
@bitcoholic: Pieniądze też możesz trzymać w domu w gotówce i tyle, a nie w banku. Złotówki są zdecydowanie mniej ryzykowne w utrzymywaniu wartości niż kryptowaluty (mniejsza zmienność wartości wymiany na dobra, gwarancje bankowe, prawdopodobieństwo padnięcia banku, a giełdy). Kryptowaluty to produkt inwestycyjny w tej chwili.
Złotówki są zdecydowanie mniej ryzykowne w utrzymywaniu wartości niż kryptowaluty


@dontonek: pozwolę się nie zgodzić. W złotówkach masz praktycznie gwarantowaną utratę wartości. Natomiast jak włożysz pare tyś w kryptowaluty, to jak padną to trudno, najwyżej będziesz mieć trochę starszy telewizor. Ale jeśli nie padną to mogą zmienić twoje życie. No ale każdy wybiera przyszłość jaką woli. Nikt nikogo nie zmusza do niczego.
@tutkarz: Bo nie rozumiesz czym jest ryzyko w finansach. Ryzyko określamy jako zmienność wyceny, jeżeli dane dobro ma mocno przewidywalny i stały kurs to jest mało ryzykowne, nawet jeżeli to jest niska obniżka wartości - chodzi o ryzyko, że wahania wyceny będą nagłe i duże. W przypadku złotówki takie ryzyko jest niewielkie.

Kryptowaluty mogą być świetnym źródłem zarobku, jasne, ale nie zmienia to faktu, że są bardzo silnie zmienne, dla przykładu