Wpis z mikrobloga

@db95 jeśli ktoś rzuca specjalnie w zwierzęta, aby je wystraszyć, to zasługuje na #!$%@?, a jeśli chodzi o takie normalne, sylwestrowe odpalanie fajerwerek w niebo w celu celebrowania nowego roku - imo nie powinno się zabraniać. Właściciel psa decydując się na niego zobowiązał się do dbania o niego - nie tylko fizycznie, ale i o komfort psychiczny. Załatwić mu jakieś ciche miejsce, coś w tym stylu
@db95: mojemu znajomemu pies zmarł na rękach ze stresu, gdy ten go tulił podczas #!$%@? jakichś fajerwerków. i nic nie pomogły środki uspokajające.
więc można sobie żartować, śmiać się jak tu niektóre przygłupy robią, ale czasem serce psa po prostu nie wytrzymuje.

jeszcze żeby polactwo kupowało fajne fajerwerki, ale u nas to się ogranicza to kupienia rakiety wkładanej krzywo w butelkę i rzucania achtungami, więc gardzę takimi śmieciami po stokroć
@db95 #!$%@? się bo mam psa który się boi (od czasu jak jakiś bezmózgi #!$%@? rzucił jej, hehehe, petardę prawie pod łapy). Wskakuje nam na wyro i trzęsie się tak że nas budzi. Albo nie chce wyjść na dwór (w sylwestra gdzieś tak od wczesnego popołudnia do rana). Porady od behawiorystów nic nie dają a faszerowanie jej tabletkami tez nie jest dobrym rozwiazaniem. Gdyby to chodziło tylko o sylwestra to jeszcze spoko
@db95: Moim zdaniem to jest idiotyczna tradycja. Najgorsze, że nie jest to tylko jeden dzień i jedna godzina, tylko strzelają jeszcze tydzień przed i miesiąc po. Na szczęście moje koty to dobrze znoszą.
@turok2016 Według polskiego prawa "tak po prostu" fajerwerki można odpalać tylko w sylwestra i nowy rok. Ale prawo nie jest egzekwowane, a wymagać od ameb umysłowych "ograniczania się" z własnej woli i rigczu nie jest poważne, bo jak pokazuje praktyka - to nie nastąpi. Więc należy zakazać nierejestrowanej sprzedaży kolorowych ładunków wybuchowych. Bo nie ma innej rady.
to zakazać fajerwerków i petard bo jakiś pies się boi i może nie wytrzymać?


@turok2016: w sumie czemu nie, mogliby tego zakazać, bo po co w ogóle produkować takie gówno, które ani nie jest ładne, ani niczemu nieprzydatne a zaspokaja tylko januszową potrzebę zrobienia jazgotu?

ja nie widzę w sumie żadnego argumentu za tym, żeby szczelać fajerwerkami, więc z mojej perspektywy mogłoby to być zakazane, ale dla porządku spójrzmy na to
@MinnieMouse0 niepotrzebne to są te wszystkie achtungi i inne hukowe dziadostwo co nie powoduje żadnego efektu wizualnego, ale wali z głośnościa armaty czołgowej i siłą wystarczająco dużą by #!$%@? paluchy. I jest realnym zagrożeniem nie tylko dla piesków ale też dla ludzi. Co roku jest masa wypadków z tego typu petardami, a mimo tego są one radośnie sprzedawane w każdym markecie i na odpustach.

Normalne fajerwerki puszczane wysoko nie są jakieś szczególnie