Wpis z mikrobloga

#kitesurfing #kiteboarding #kite
Jest tu ktoś może kto mógłby mi doradzić jaki sprzęt na początek kupić? Pod snowboard głównie? Osoba 80kg. Dobrze jeżdżę na desce, myślę że zazwyczaj będę jeździł w śniegu. Chodzi o typ żagla, bar, czy trapez też trzeba? Jaka powierzchnia?
Próbuję się doczytać i widzę głównie sprzeczne dane. Lepiej uczyć się na desce, czy łyżwach? Temat wiatru znam bo też żegluję, ale wolałbym kupić coś łatwiejszego do nauki niż bardziej hardcorowego, a później na wiosnę kupić coś nowego na wodę.
ShutUpGreg - #kitesurfing #kiteboarding #kite
Jest tu ktoś może kto mógłby mi doradz...

źródło: comment_ImDqQAv7kHB5v9ro5992NOOG2kf0Ar1B.jpg

Pobierz
  • 5
@ShutUpGreg: szczerze mówiąc to jeśli nie miałeś doświadczenia z latawcem to lepiej odpuść sobie start w zimę. Poczekaj na sezon i naucz się pływać na wodzie, a dopiero później testuj na śniegu.
@ShutUpGreg: Najlepiej jakbys wzial u kogos lekcje, zeby sie nauczyc o bezpieczenstwie i regulach. Jezeli chcesz kupowac sprzet to bedzie ci potrzebny trapez, latawiec i bar (bar zazwyczaj jest sprzedawany z latawcem). Na slabszy wiatr na snowkite'a mysle ze 12m wystarczy. do 20 wezlow powinno byc spoko.
Na slabszy wiatr na snowkite'a mysle ze 12m wystarczy. do 20 wezlow powinno byc spoko.


@x1mrdonut1x: Ale 12m jaki typ? Bo gdzieś przeczytałem że foil kite który byłby najlepszy dla mnie bo go nie rozwale odrazu, to tak 5m. Inny typ to inny metraż?
@ShutUpGreg: Sorki, zapomnialem odpisac! Foil zdecydowanie bedzie najlepszy na snieg - ciezko go rozwalic i jest kapitalny na slaby wiatr. 5m to jednak troche za maly. Na polskie wiatry (chyba, zakladam ze nie wieje wiecej niz 20 wezlow) mysle ze conajmniej 9m.