Wpis z mikrobloga

Mirki,

Jak ja #!$%@? gardzę tymi Waszymi podwójnymi standardami. Codziennie mirko jest zalewane "heheszkami" że Janusz chcę coś za darmo albo negocjuje na olx'ie. Wszyscy tarzają się ze śmiechu bo to podludzie, biedaki, polaki.
Aż do momentu takiego jak wczoraj, #ksw - poszukiwania streama na całym mirko bo przecież nie zapłacę 40 zł, dalej - premiera #fanatyk - to samo, "dej linka, do torrentów". Nie mówiąc już o kolejnych sezonach gry o tron czy innego serialu.

Argumenty? "Przecież jakbym nie ukradł to i tak bym nie kupił to nikt nic nie traci".

Dla mnie to jest takie same złodziejstwo jak każda inna kradzież od firmy, która coś produkuje. Bo wiadomo że nie zjecie tego filmu, że jemu nic nie ubędzie ale schemat w biznesie jest wszędzie taki sam -> inwestuje pieniądze, czekam na zwrot. I czy to bułki, batonik, film, piosenka czy sztuka teatralna to na całym świecie działa tak samo - wkładam pieniądze żeby na tym zarobić.

Na tej samej zasadzie możecie:

- kraść bułki na 10 minut przed zamknięciem piekarni bo przecież i tak pewnie nikt nie kupi, a jutro będą czerstwe,
- zaczaić się na płycie lotniska i zająć miejsce w samolocie, które jest wolne,
- wbić się to kina/teatru na wolne miejscówki, bo i tak przecież byście nie zapłacili, a wolne było.

Mam wykupione te #!$%@? hbogo, netflixa, spotify bo już #!$%@? nie jestem w gimnazjum i rozumiem że jeżeli ktoś włożył w jakąś rzecz czy dzieło czas, pieniądze to należy mu się za to wynagrodzenie, a jeżeli tak nie uważam to daruję sobie obejrzenie jakiegoś filmu, czy posłuchania piosenki.

Wesołych Świąt i żebyście przestali okradać innych w Nowym Roku, a jeśli nie to żeby Wasz szef nie zapłacił Wam pensji za Waszą pracę tak jak Wy to robicie. Amen.
  • 12
@markkk92: Popieram. Mnie osobiście KSW nie interesuje aż tak, ale jeśli ktoś chce obejrzeć na żywo - to nie rozumiem jak można dziadować i szukać nielegalnych źródeł, przecież 40zł to naprawdę niewiele, koszt jednej pizzy. Jak kogoś to interesuje, to płaci te 40zł i ogląda, a nie traci czas na czekanie czy ktoś poda linka, czy link będzie dobry itd. No kurcze - tak się zachowują dorośli ludzie? Koszt pizzy ich